XVI Ogólnopolski Finał TALENTIADY 2018

16-17.06.2018r. Oliwia kontynuowała rozgrywki w finałach Talentiady, które zostały przeprowadzone w Radomiu. To drużynowe zawody dla dzieci do lat 10, które skierowane są na wszechstronny rozwój zawodnika.

W zawodach startują 6 osobowe zespoły – w składzie podstawowym 2 chłopców i 2 dziewczynki oraz rezerwowi, 1 chłopiec i 1 dziewczynka.

Rywalizacja prowadzona jest w czterech konkurencjach:

  • testy sprawnościowe,
  • mini-gry drużynowe,
  • gry para-tenisowe,
  • gry tenisowe.

Za każdą konkurencję otrzymuje się określoną liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca. Suma punktów z czterech konkurencji tworzy klasyfikację końcową zawodów.

Do rozgrywek finałowych przystąpiło 16 zespołów z polskich klubów. W konkurencjach tenisowych zespół AZS zajął I miejsce, w grach para tenisowych II miejsce, w grach drużynowych V miejsce, a w konkurencjach sprawnościowych II miejsce.

Ostatecznie Oliwia wraz z zespołem  AZS Poznań – drużyną ” Błyskawic” pod opieką trenera AZS Zbigniewa Lubańskiego, zajęła  II miejsce.

Rozgrywki talentiady to wspaniała zabawa do lat dziesięciu. Choć dzieciaki w tym wieku grają już „poważne” turnieje, to ten charakter imprezy daje dzieciom ogrom zabawy połączonej z rywalizacją, i świadomość wypracowania najlepszego wyniku dla drużyny. Dzieci lepiej się poznają w swoich grupach i mają możliwość spotkać duże grono młodych tenisistów i tenisistek z całej Polski. Mogą porównać swoje umiejętności i spędzić ze sobą na kortach dwa aktywne sportowo dni. Te dni były upalne i tym samym wymagające od zawodników dużo sił. Nastroje wszystkim dopisywały a organizatorzy dbali o sprawny przebieg imprezy. Do końca ważyły się losy drużyn, kto na którym miejscu zakończy XVI Ogólnopolskie Finały Talentiady 2018.

Inne wybrane wpisy