XI turniej Oliwii w Poznaniu o Puchar Agnieszki Radwańskiej

11.XI. 2017 Oliwia(2009) rozegrała kolejny turniej z cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej w kat. czerwonej. Przyjechało 22 zawodników z Polski.

Utworzono cztery grupy, dwie 6 osobowe i dwie 5 osobowe. Oliwia w gr. A zagrała 5 spotkań, które zakończyła zwycięstwem: z Piotrem Michalskim z fairPlayce 10/4, z Wojciechem Łukomskim niezrzeszony z Bydgoszczy 10/1, z Igą Mazur z Kapustka Tenis Klub z Torunia 10/0, z Bruno Dygrasem z  Poznań 10/2, z Nataszą Błuś z Parku Tenisowego Olimpia 10/0. W ćwierćfinale pokonała Marcina Dzikowskiego z fairPlayce  10/2, w półfinale Oliviera Krupę ze  Śląskiego Centrum Tenisa Pszczynie 12/10, natomiast w finale Igora Piotrowskiego z TT Score Elbląg 10/4.

Tego samego dnia Oliwia po raz pierwszy w Polsce zagrała w kat. zielonej z zawodniczkami  z roczników 2007 i młodsi. Gry toczą się już na korcie o pełnym wymiarze, zieloną piłką, do dwóch wygranych setów( każdy do czterech gemów). W Czechach, w tej kategorii rywalizują dzieci z rocz.2008 i młodsi i rozgrywa się jednego seta do czterech gemów. W fairPlayce w Poznaniu rywalizowało 16 dziewcząt. Utworzono drabinkę na 16 zawodniczek. Oliwia swój pierwszy mecz zakończyła zwycięstwem  4/1, 4/1 z Magdą Martyniak(2008) z UKS Dwójka Zielona Góra. W ćwierćfinale została pokonana przez liderkę Amelię Paszun(2007) 4/0, 4/1 z KT Skórzewo. Oliwia mimo wysokiej przegranej robiła co mogła by odwrócić losy spotkania. Kończącą piłkę miała jednak rywalka. Oliwia podczas tego debiutu zagrała kilka akcji, które wspaniale rokują na przyszłość.

12.XI.2017 to był dla Oliwii ważny dzień rozgrywek w kategorii pomarańczowej(2008 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło 20 dziewcząt. Drabinka na 16 zawodniczek z czterema for rundami. Oliwia rozstawiona z nr 2 zagrała pierwszy mecz z Gabrielą Stefaniak z KKS Włókniarz Kalisz i wygrała 4/0. W ćwierćfinale pokonała bardzo starannie grającą Oliwię Dróżdż z  SKF Szczawno Zdrój 4/2. W półfinale Oliwia pokonała Annę Skorupską z  Parku Tenisowego Olimpia 4/1. W finale zagrała mecz z dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą przegrała 1/4.  Oliwia zajęła II miejsce.

Szczególnie miłe było krótkie spotkanie z tenisistką Magdą Linette, z którą Oliwia mogła zrobić pamiątkowe zdjęcie. Oliwia została zaproszona na trening indywidualny z Panem Jakubem Rękosiem, pierwszym  trenerem M. Linette. To wydarzenie było wyjątkowym przeżyciem dla  młodej obiecującej tenisistki podczas tego pięknego tenisowego weekendu w fairPlayce w Poznaniu.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *