Turniej WTK 12 w Tychach

18-19.05.2019 Oliwa(2009) wzięła udział w rozgrywkach PZT organizowanych przez PKT Tennis Team Tychy.

W turnieju wzięło udział 9 zawodniczek. Utworzono 3 grupy trzy osobowe. Oliwia w gr A w pierwszym meczu pokonała N. Stachowicz z OKT Brzesko 6/1  6/0, w drugim przegrała z A. Andreou 4/6 6/0 4/10. Tylko zawodniczka z pierwszego miejsca w grupie mogła grać o miejsca 1-3. Oliwia jako druga w grupie zagrała o miejsca 4-6.

W pierwszym meczu drugiego dnia wygrała z J. Borowik z CSiR Dąbrowa Górnicza 6/1 6/2, a w drugim pokonała E. Gołdy z KS Mostostal  Zabrze  6/1 6/0. Ostatecznie w grze pojedynczej Oliwia zakończyła turniej na czwartym miejscu.

Zagrała również jeden mecz deblowy w parze z koleżanką L. Rajcą z UKT Yonex-Trzebinia, przegrywając z parą Borowik/Andreou 4/6  7/6  9/11. Był to pierwszy turniej Oliwii na kortach ziemnych-odkrytych w tym roku. Niestety w drugim dniu pogoda była zmienna i ostatnie mecze Oliwia kończyła na hali.

Organizacja turnieju, jego przebieg i atmosfera między dziećmi, rodzicami oraz trenerem-organizatorem Bartłomiejem Kuchtą była wyjątkowo sympatyczna, a to już niestety turniejowa rzadkość, aby wszystkie wymienione czynniki współgrały ze sobą.

 

Inne wybrane wpisy