Turniej Skrzatek w Ściegnach k/Karpacza

27-28.04. w Ściegnach k/Karpacza odbył się turniej PZT – WTK PUCHAR FAMILY TENNIS CAMP w grupach.

Do turnieju przyjęto 16 zawodniczek, które były klasyfikowane najwyżej wg rankingu skrzatek. Oliwia była 6 wg zgłoszonych do turnieju i została dolosowana do gr B. W pierwszym meczu wygrała z M. Niemcewicz z SAT  Szczecin 6:0 6:0, w drugim zwyciężyła z W. Nowicką z CST Pszczyna 6:3 7/6(6). Następnego dnia Oliwia zagrała trzeci mecz w grupie z rozstawioną z nr 2 Z. Gruźlewską. Był to ważny mecz dla Oliwii ponieważ tylko wyjście z pierwszego miejsca w grupie pozwoliło by jej zagrać w gr. finałowej tego turnieju, co oznaczało zajęcie miejsc 1-4. Oliwia wygrała to spotkanie w dwóch setach 6:3 6:0.

W grupie finałowej Oliwia zagrała 3 mecze. W pierwszym przegrała ze zwyciężczynią gr C – J. Gawrysiak 1/6 2/6 (Adventaga Bielsko-Biała). W drugim meczu Oliwia wygrała z E. Penkevych z SAT Szczecin 6/2 6/4, a w ostatnim meczu pokonała pierwszą rozstawioną rakietę tego turnieju J. Kołodziejską z Elite Sport Club Mierzyn 6/0 6/1. Trzy zawodniczki tej grupy miały taką sama liczbę wygranych meczów w związku z tym liczono wygrane sety, gemy każdej z nich, by wyłonić pierwszą trójkę turnieju. Oliwia zajęła ostatecznie II miejsce, a do zwycięstwa zabrakło jej 3 gemy.

Podczas tego turnieju Oliwia(2009) miała możliwość spróbować swoich sił w rywalizacji z dziewczętami, z którymi po raz pierwszy spotkała się po przeciwnej stronie siatki. To był Oliwii szósty turniej Skrzatek w malowniczych terenach Karkonoszy, na kortach z mączki przy zmiennej aurze.