SUPERMASTERS  W TORUNIU

12-14 XII 2020r. Oliwia wzięła udział w turnieju Mistrzyń do lat 11. Co roku w grudniu, 10 najlepszych zawodniczek zostaje zaproszonych do rywalizacji w grze singlowej. Dziewczęta grają w dwóch grupach „każdy z każdym”.

Oliwia jako pierwsza wg listy klasyfikacyjnej PZT została rozstawiona do grupy A z nr 1. Po losowaniu, w grupie znalazły się jeszcze 4 zawodniczki. W pierwszym meczu Oliwia zagrała z Aleksandrą Janiszewską (KS AZS AWF Wrocław) i wygrała 6:2  6:2. W drugim meczu tego samego dnia Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem z Martą Dudek (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) 6:2  6:3. W niedzielę Oliwia zagrała trzeci mecz w grupie i uległa Emilii Lu Knapik(Sport Klub Kryspinów) 4:6  6:2  8:10. W czwartym meczu Oliwia pokonała Lenę Markowską( KS Górnik Bytom) 6:3  7:6(7). Tym samym wyszła z pierwszego miejsca w grupie i w poniedziałek zagrała półfinał. Tutaj spotkała się z Darią Dehmel (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże), z którą również wygrała w dwóch setach 7:5  6:2. Stres i panika dały o sobie znać w finale. Oliwia zagrała słaby mecz i przegrała 1:6  1:6 z Barbarą Kostecką (UKT Winner Kraków). Finaliści otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Trzy dni zmagań na kortach w Toruniu to czas ogromnych emocji zawodniczek i zawodników rocznika 2009.

Był to szczególny turniej dla zawodniczki MKT Stalowa Wola. Oliwia czuła ogromną presję jako „jedynka” w kraju (U11) i jedynka turniejowa. Nigdy do tej pory nie była tak wysoko w klasyfikacji PZT. To dodatkowe obciążenie, z którym musi mieć czas się oswoić. Zaczęła grać w skrzatkach U12 w ubiegłym roku, końcem lutego w Krakowie. W ciągu 20 miesięcy  z miejsca 242 awansowała na 3 do U12 i 1 do U11. To ogromny sukces poparty ciężką pracą treningową oraz turniejową. Oliwia zbiera również doświadczenie w grze z młodziczkami U14. W roku 2020, podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego zagrała w Polsce 21 turniejów, w tym 82 meczów( 67 wygranych i 15 przegranych). Miała również kilka konsultacji z trenerem głównym Kadry Narodowej U12 Jarosławem Wołąsewiczem, z Marcinem Krześniakiem trenerem PZT KN U12, Bolesławem Szmdem trenerem przygotowania fizycznego PZT, panią psycholog sportu Polą Weiner, z Trenerem Głównym PZT Tomaszem Iwańskim, Trenerem Głównym PZT przygotowania fizycznego Mieczysławem Bogusławskim, z trenerką przygotowania fizycznego, Jolantą Rusin-Krzepotą, trenerką Sandrą Zaniewską, oraz  trenerem Grzegorzem Panfilem. Szkoliła się również podczas obozów PZT, na które była powoływana. Niezbędna stała się też współpraca Oliwii z fizjoterapeutą P. Marcinem Futymą.

Rok 2020, to również czas regularnych treningów z drugim trenerem Bartoszem Ciakiem i kilkoma sparingpartnerami, byłymi zawodnikami MKT Stalowa Wola : Wiktorią Bryniak, Marcinem Gancarczykiem, Przemysławem Siodą oraz Mikołajem Olszowym. Szczególnym zaszczytem jest fakt, że  Oliwia została zawodniczką młodzieżowej kadry narodowej U12 i będzie reprezentować Polskę w rozgrywkach europejskich. Po 7 latach treningów, marzenia się spełniają.

Inne wybrane wpisy