Super Seria w Sobocie/Poznania wygrana przez Oliwię podwójnie

12-13.09.2020r. to szczęśliwe dni dla Oliwii na turnieju 2 rangi w Centrum Tenisowym w Sobocie koło Poznania.

W turnieju rywalizowało 14 zawodniczek. Oliwia(2009) rozstawiona z nr 1 w pierwszym meczu trafiła na bardzo wymagającą przeciwniczkę A. Janiszewską(2009) z KS AZS AWF Wrocław, z którą przyjaźni się od 5 lat. Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem 6:1  3:6 10/5.

W meczu półfinałowym zagrała przeciwko Z. Lesman(2009) z Pabianickiego Klubu Tenisowego i również zakończyła mecz zwycięstwem 7:6(5)  6:1. Pierwszy set był bardzo zacięty. Przeciwniczka grała bardzo regularną mocną piłką, Oliwia w pierwszym secie odgrywała podobne piłki nie wykorzystując swoich wszechstronnych umiejętności. W drugim secie zagrała swój tenis i szybko kończyła niemal każdą piłkę wygrywając 6:1.

W meczu finałowym zagrała przeciwko D. Dehmel(2009) ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże i wygrała w dwóch setach wynikiem 6:1  7:5. Oliwia zajęła I miejsce w grze singlowej.

Oliwia zagrała również w grze podwójnej w parze z Nel Pietrzak(2008) z  Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz. W pierwszym meczu para Sybicka/Pietrzak pokonała parę Dudek/Lesman 6:4  6:0. W meczu finałowym Sybicka/Pietrzak pokonały parę Markowska/Dehmel  6:4  6:1 zajmując I miejsce. Był to kolejny ważny turniej Oliwii kończący sezon letni zakończony dwoma zwycięstwami.

Centrum Tenisowe Sobota to największy ośrodek rekreacyjno-sportowy w Wielkopolsce z 18 kortami.

Turniej zorganizowany bardzo dobrze, pod okiem dyrektora turnieju p. Wojciecha Jaraczewskiego oraz sędziego naczelnego p. Pawła Bazewicza. Atmosfera wspaniała, dzieci od rana do wieczora w aktywności sportowej na kortach. Restauracja serwująca smaczne posiłki z szefem kuchni p. Zbyszkiem, miła i zawsze uśmiechnięta obsługa  to wisienka na torcie tworząca całość podczas wymagającego fizycznie i psychicznie pobytu.

Inne wybrane wpisy