Super Seria w Kaliszu – Oliwia II w singlu i I w deblu

28-30.08.2020r. Oliwia zagrała w turnieju Metalplast Cup V – OTK Super Seria w Kaliszu do lat 12. Turniej rozegrano systemem pucharowym.

Zgłosiło się 23 zawodniczki. Utworzono Drabinkę na 32 zawodniczki. Oliwia rozstawiona z nr 2 tego turnieju pierwszą rundę miała wolną. W pierwszym meczu zagrała z M. Sikorą(2009) ze Stowarzyszenia Morelowa Tennis Club Warszawa i wygrała 6:2  6:2. W meczu ćwierćfinałowym wygrała z D. Dehmel ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże 6:4  6:1. W niedzielę, w meczu półfinałowym Oliwia zagrała z Z. Janusz z AZS Poznań i wygrała 6:4  6:4. W poniedziałek odbyły się finały. W meczu finałowym Oliwia zagrała przeciwko B. Kosteckiej z UKT Winner Kraków, której uległa 4:6  3:6. Tym samym zdobyła II miejsce.

Już pierwszego dnia turnieju Oliwia rozpoczęła gry deblowe. W turnieju wzięło udział 9 par dziewcząt. Oliwia w parze z D. Dehmel, w pierwszym meczu pokonały parę Szczerek/Sikora 6:1  6:4 . W kolejnym meczu – półfinałowym Sybicka/Dehmel pokonały parę Pietrzak/Janusz 7:5  6:1. W meczu finałowym Super Serii zagrały przeciwko parze Dudek/Lesman i zwyciężyły wynikiem 6:3  6:1. Dziewczęta zdobyły I miejsce w SS U12, otrzymały oryginalne trofea oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Metalplast z Kalisza.

W ciągu trzech dni Oliwia zagrała 4 mecze singlowe i 3 mecze deblowe.  W singlu zajęła II miejsce, a w deblu I  miejsce.

Turniej w Kaliszu był świetnie zorganizowaną imprezą sportową. Organizatorem i sponsorem był właściciel Metalplastu Jacek Pietrzak, który od pięciu lat organizuje turnieje z cyklu Metalplast Cup dla młodych zawodników. W dniu rozpoczęcia turnieju, wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe (upominki), zawodnicy z podium nagrody rzeczowe oraz szklane trofea. Każdego dnia sponsor zapewnił uczestnikom obiad, poczęstunek, ciepłe i zimne napoje. Był to turniej kończący wakacje, które w tym roku były szczególnie aktywne dla 11 letniej Oliwii.

Inne wybrane wpisy