Super Seria U12 w Pszczynie – Zakończenie Tenisowego roku 2020

19-21 XII 2020r. Oliwia zakończyła rok na kortach twardych w Pszczynie. Był to dobrze zorganizowany turniej w atmosferze przedświątecznej.

Drabinka na 16 zawodniczek , Oliwia z nr 1 jako pierwsza rozstawiona, zagrała z Emilią Lu Knapik (Sport Klub Kryspinów)  i wygrała wynikiem 6:4  6:4. W drugiej rundzie zmierzyła się Julią Borowik (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) i również zakończyła mecz wygraną 6:4  6:1. W półfinale spotkała się z Leną Markowską (KS Górnik Bytom) i wygrała 6:4  6:2. W finale została pokonana przez Emilię Michtę 2:6  2:6. Choć zabrakło Oliwii sił, to mecz można zaliczyć do poprawnie zagranych. Finalistki otrzymały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe od firmy Babolat.

Podczas tego turnieju Oliwia zagrała w grze deblowej w parze z J. Pabisiak( SPS Solutions Miłosz Golec). Dziewczęta przegrały pierwszy mecz 6:4  4:6  10:5 z parą Dudek/Dehmel. Każdy mecz uczy czegoś nowego, a szczególnie mecze deblowe pokazują zawodnikom, że to również współpraca i podział ról podczas rywalizacji. Nie można spokojnie rywalizować,  gdy podczas ważnych wymian jest zbyt dużo rozbieżności pomiędzy partnerkami deblowymi. Dlatego też, nie jest łatwo znaleźć zgraną parę deblową. Puenta – każdy mecz uczy i pozwala wyciągać odpowiednie wnioski na przyszłość.  II miejsce w turnieju 2 rangi -Super Serii to kolejny sukces wieńczący rok 2020.

Inne wybrane wpisy