Srebrno – Złota medalistka w grze pojedynczej i podwójnej

W dniach od 16-18 lutego w Puszczykowie k/Poznania odbył się VIII Ogólnopolski Halowy Turniej Krasnali (do lat 10).  Oliwia zawodniczka MKT Stalowa Wola, podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego była jedną z 18 zawodniczek, które zgłosiły chęć udziału w turnieju.

To jedyny taki turniej w Polsce, w którym 10-cio latki grają do dwóch wygranych setów zieloną piłką (do 6 gemów). Polski Związek Tenisa dopuszcza grę dla tej kategorii wiekowej, ale do dwóch setów(do 4 gemów) uzasadniając swoją decyzję troską o nieprzeciążanie dzieci. W przypadku 1/1 w setach gra się super tiebreak do 10 pkt. To duże wyzwanie dla tak młodych organizmów tym bardziej, że niektóre zawodniczki grały po dwa mecze singlowe i jeden debel w ciągu dnia.

Do meczów singlowych utworzono drabinkę dla 32 zawodniczek. Cztery dziewczęta zostały rozstawione wg rankingu PZT z kat. skrzatów do lat 12, ponieważ już biorą udział w meczach „twardą” piłką i kolejność jaką uzyskały po dotychczasowych startach zapewniła im rozstawienie. Oliwia nie grająca jeszcze w skrzatkach do lat 12, została dolosowana do drabinki turniejowej (32) wg listy zgłoszeń na pozycję 16. W pierwszej rundzie, aż 16 zawodniczek miało BYE. Pierwszy mecz Oliwia zagrała o wejście do ćwierćfinału z Mają Nowak z AZS Poznań wygrywając 6/0 6/0.

Tego dnia rozpoczęły się również gry deblowe. Organizator ustalił, że mecze rozpoczynają się od stanu 2/2 do 6-ciu gemów. Oliwia wraz z koleżanką deblową Zuzanną Lesmann zagrały po swoich singlach dwa mecze deblowe tego samego dnia. W pierwszym pokonały  parę W.Gnys/A.Roszak 6/3 6/2, a w drugim meczu, parę P.Grobelna/I.Mazur 6/3 6/3.

W niedzielę Oliwia zagrała mecz ćwierćfinałowy z rozstawioną z nr 4 (z rankingu skrzatek) A. Malicką wygrywając  6/0 6/0. Po dwóch godzinach przerwy Oliwia zagrała kolejny półfinałowy mecz z najwyżej rozstawioną zawodniczką tego turnieju z nr 1  J. Pabisiak i po półtora godzinnej walce zwyciężyła 6/2 6/2. To był szczególnie interesujący mecz z obu stron. Dziewczęta walczyły z zaangażowaniem do końca, a wiele wymian było na bardzo wysokim poziomie. Oliwia choć prowadziła 5/1 w każdym secie to musiała być maksymalnie skupiona podczas każdej wymiany ponieważ doświadczona rywalka nie ustępowała bez walki. Trzeci i ostatni tego dnia mecz to finał gry deblowej. Oliwia z Zuzanną pokonały w finale parę J.Pabisiak/A. Czechowicz 6/2 6/4 zdobywając I miejsce w grze podwójnej, w której wzięło udział 8 par. Za zwycięstwo dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom i „złoty” puchar.

W poniedziałek 18 lutego odbył się finał w grze pojedynczej. Oliwia zagrała w nim z A. Janiszewską z Wrocławia, której uległa 3/6  4/6. Otrzymała pamiątkowy dyplom, ale tym razem „srebrny” puchar. Dyrektor Turnieju Pan Henryk Gawlak zaznaczył wręczając nagrody, że mecz ten był godny finału oraz, że kibice są pod ogromnym wrażeniem umiejętności jakie zaprezentowały zawodniczki. Było to kolejne ważne wydarzenie w życiu sportowym Oliwii. Oliwia zagrała bardzo dobry turniej, w którym pokazała dojrzałą grę jako 9-cio i pół latka.

Inne wybrane wpisy