Pierwszy turniej w kat. Skrzaty do 12 lat w Krakowie

W dniach od 23-24.02.2019 odbył się turniej wg kalendarza PZT dla kat. Skrzatów do 12 lat na dwóch kortach UKS Tenis24 Kraków- HWTK Skrzatów.

Do gry na  kortach z mączki pod „balonem” zgłosiło się 8 zawodniczek z roczników 2007, 2008 i Oliwia jako najmłodsza 2009. Utworzono 2 grupy. Oliwia dolosowana bez punktów rankingowych do trzech notowanych zawodniczek (jedna z nich odwołała udział), po raz pierwszy rozgrywała mecze „twardą” piłką do 2 pełnych setów. Gra twardą piłką to już pełny tenis, w którym nie ma miejsca na przeciąganie akcji ponieważ piłka jest szybka, kozioł jest wyższy, a dziewczyny starsze, większe, tym samym silniejsze. To bardzo trudny moment na pierwsze starty dla najmłodszych, ale jak w każdym sporcie nieunikniony.

W pierwszym dniu Oliwia zagrała 2 mecze. W pierwszym meczu wygrała z rozstawioną z nr 2 M. Drąg z Tenis24 Kraków  6/3 6/2, z którą już rywalizowała w 2016 r. w kat. czerwonej. Po regulaminowej przerwie Oliwia zagrała z turniejową” trójką”, zawodniczką starszą (2007) I. Kawalec z klubu Czarni Rzeszów. Mecz ten Oliwia również wygrała, ale po bardzo zaciętej i wyrównanej walce. Wynik spotkania: 7/6(5)  2/6  10/8. Dziewczęta zagrały bardzo dobre, emocjonujące spotkanie, pełne ciekawych akcji, trwające 2 godziny, ale niestety przy fatalnym oświetleniu.

W niedzielę Oliwia zagrała w finale z rozstawioną  z nr 1 Z. Bednarz z Tenis24 Kraków i uległa jej 3/6  1/6. Oliwia starała się urozmaicać wymiany, grała wiele udanych, dobrych skrótów, po których zdobywała punkty. Choć wkładała w grę całe serce, to brak ogrania żółtą piłką, warunki fizyczne i ogólne zmęczenie nie pozwoliły Oliwii powalczyć o więcej. Zakończyła pierwszy, „historyczny” w swoim życiu turniej Skrzatek na drugim miejscu i tym samym zdobyła pierwsze ważne punkty w rankingu PZT.  Piękny początek w nowej kategorii.

Inne wybrane wpisy