OTK- Turniej o Puchar KT Żary w Klubie Tenisowym w Żarach

Od 28-30 VIII, Oliwia(2009) zagrała w kolejnym turnieju OTK  do lat 12, do którego przyjęto wg przepisów PZT 16 zawodniczek. Oliwia dolosowana do gr. D zagrała trzy mecze.

W pierwszym  meczu wygrała z doświadczoną zawodniczką M. Czugalińską(2008) z Elite Sporty Club Mierzyn wynikiem 6-1  6-1. W drugim meczu pokonała A. Czarkowską, 2008(GKT Nafta Zielona Góra) wynikiem 6-0  6-0.

W drugim dniu turniejowym rozegrała trzecie spotkanie w grupie z O. Dróżdz,2008(SKF Klub tenisowy Szczawno Zdrój) i przegrała mecz wynikiem 1-6  5-7. W pierwszym secie Oliwia była bardzo niepewna w uderzeniach i natychmiast rywalka skutecznie przejmowała inicjatywę. Set drugi to bardzo dobra gra z obu stron siatki. Oliwia Sybicka od połowy seta zaczęła grać odważnie i nie mając nic do stracenia doszła do stanu  5-5 ze stanu 2-5 i te trzy gemy wygrane jeden po drugim były bardzo obiecujące. Niestety rywalka zakończyła mecz wynikiem 7-5.

Ostatecznie Oliwia wyszła z grupy z drugiego miejsca do drabinki głównej i spotkała się w ćwierćfinale z O. Kuszel,2008 ( Toruńska Akademia Tenisowa). Ten mecz to pasmo zwrotów akcji. Pierwszy set Oliwia wygrała szybko 6-2. Przeciwniczka popełniała wiele niewymuszonych błędów i piłki które próbowała kończyć rywalka Oliwia skutecznie broniła. W drugim secie sytuacja była odwrotna i set zakończył się na korzyść rywalki wynikiem 6-1. Dziewczęta musiały rozegrać super tb i tutaj również dominowała przeciwniczka Oliwii i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2-6  6-1  10-2 dla O. Kuszel.

Podczas turnieju Oliwia zagrała również w debla w parze z A. Sójką (Stowarzyszenie AG Tenis Chorzowska). Dziewczęta uległy parze M. Czugalińska/J.Kołodziejska po zaciętym meczu  7-5  2-6 (10-8).