Oliwia zakończyła X turniej dwoma złotymi medalami

W dniach 21-22.10 w Sportotece Puszczykowo odbył się X turniej z cyklu Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej.

W sobotę 21.X. rozegrano kategorię czerwoną mieszaną, w której rywalizowało 17 zawodników z różnych stron Polski. Utworzono cztery grupy. Oliwia była w gr. pięcioosobowej z zawodnikami których spotkała po raz pierwszy. Zakończyła mecze zwycięsko wynikami: z Danielem Mazurem 10/2, z Mateuszem Świtką 10/2, z Brunem Orygasem 10/3, z Marią Stefaniak 10/1. W ćwierćfinale Oliwia pokonała Adama Łukasiewicza10/4, w półfinale Zuzannę Figlak 10/7, a w finale Jerzego Urbana 10/4. Kolejne 100 pkt. i umocnienie się na pozycji liderki rankingu w kat. czerwonej.

W niedzielę 22.X. Oliwia rywalizowała w kat. pomarańczowej, dla rocznika 2008 i młodsi. Przyjechało 20 dziewcząt z różnych ośrodków tenisowych. Utworzono drabinkę turniejową. Oliwia po pierwszym losowaniu miała wolny los. W 1/16 pokonała Zofię Biełus 4/0, w ćwierćfinale Gabrielę Stefaniak 4/0, w półfinale Aleksandrę Janiszewską 4/0, a w finale Matyldę Czugalińską 4/1. Oliwia podczas całego turnieju straciła jednego gema. Zdobyła pierwsze miejsce, 100 pkt. rankingowych tym samym umacniając się na pozycji wice liderki w kat. pomarańczowej.

Oprócz wygranych, Oliwia mogła się cieszyć gratulacjami od kibiców, koleżanek i kolegów zawodników oraz organizatorów. Warto zaznaczyć, że turnieje to nie tylko mecze, ale również dobra zabawa dzieci, zawodników, które korzystając z przerw pomiędzy swoimi meczami potrafią się zorganizować i po prostu bawić. Oliwia przebywając od ponad dwóch lat, po dwa dni na kortach w czasie turnieju zaprzyjaźniła się z wieloma zawodniczkami i zawodnikami, którzy przyjeżdżają z odległych miejsc w Polsce. To są więzi, które pozostaną na zawsze we wspomnieniach, albo też przejdą w formę trwałej znajomości.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *