Oliwia w VI turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu z dwoma medalami

10.06.2017r. w sobotę Oliwia zagrała turniej na kortach fairPlayce w Poznaniu w kategorii czerwonej mieszanej. W rywalizacji wzięło udział 12 zawodników (2 dziewczynki  i 10 chłopców).

Oliwia wygrała trzy mecze w grupie: z Igą Mazur 10/0, z Marcinem Dzikowskim 10/2 i z Filipem Chmielem 10/2. W ćwierćfinale pokonała Jeremiego Napierałę 10/3, w półfinale zwyciężyła z Jackiem Biernackim 10/6 a w finale pokonała Jerzego Urbana, zawodnika gospodarzy 10/4. Otrzymała zloty medal, nagrody oraz kolejne 100 pkt. do klasyfikacji generalnej.

11.06.2017r. w niedzielę Oliwia rozegrała mecze w kat. pomarańczowej, dziewcząt 2008 i młodszych. W meczach rywalizowało 14 zawodniczek z różnych części kraju. W pierwszym meczu Oliwia spotkała się na korcie z mocno uderzającą Aleksandrą Janiszewską z AZS AWF Wrocław. Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem 4/0 . Presja meczu była duża ponieważ opanowanie bardzo mocnych uderzeń wymaga stałej kontroli i koncentracji, a punkty uciekają szybko. W takich pojedynkach obciążenie psychiczne i „ciśnienie meczu” jest wyjątkowe. W drugim meczu Oliwia zagrała z Mają Morawską ze Sportoteki Puszczykowo i wygrała 4/1. Najwięcej sił wymagał mecz finałowy z liderką Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub z Torunia, który Oliwia przegrała 4/0. Był to 30 min mecz, którego drugi gem trwał 16 min, a Oliwia miała kilkakrotnie szansę na wyrównanie 1/1. Tak się jednak nie stało, ale doświadczenie jakie zdobyła z pewnością będzie procentować w przyszłym roku, gdy będzie rywalizować w pomarańczowej z rówieśniczkami. Ostatecznie zajęła II miejsce, srebrny medal.

Mija pierwsze półrocze udziału Oliwii w turniejach w 2017r. , wydawać by się mogło, że zawodniczka, którą było łatwo pokonać miesiąc, dwa temu jest w kolejnym turnieju do ogrania równie łatwo. Tak jednak nie jest, wszyscy trenują systematycznie i przeskakują na coraz wyższy poziom techniczno-taktyczny, a warunki fizyczne, w tych młodych rocznikach zmieniają się błyskawicznie. Dziewczynki ośmioletnie po dwóch latach zmieniają się w dziesięciolatki i nie przypominają już tych małych ośmiolatek, to dodatkowy urok tenisa dzieci.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *