Oliwia w turnieju Algida Cup 2017 dwukrotnie złota!

20-24.07.2017r. w Poznaniu na kortach Parku Tenisowego Olimpia odbył się turniej dla dzieci i młodzieży: Tenis 10 w czterech kat. wiekowych oraz  Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 (dziewczęta i chłopcy ).

Gry toczyły się równolegle z imprezą główną Poznań Open tj. Międzynarodowym Turniejem Tenisowym Challenger  ATP (mężczyzn).

Oliwia rozpoczęła w czwartek kategorią czerwoną, w której rywalizowało 13 zawodników z Polski ( 2 dziewczynki i 11 chłopców). Utworzono trzy grupy: 2 czteroosobowe i 1 pięcioosobową. Oliwia po losowaniu trafiła do grupy B –pięcioosobowej. Do ćwierćfinału wychodziły dwa pierwsze miejsca z grup. Oliwia wygrała wszystkie swoje mecze: z Gabrielem Chmielem (FairPlayce Poznań) 7/1, 7/1  z Antoniną Snochowską (Tenis klub Toruń) 7/1,  7/3   z Kamilem Andrzejewskim (AZS Poznań) 7/0,  7/1 oraz z Nikodemem Błaszczykiem (Włókniarz 1925 Kalisz) 7/0, 7/1. W ćwierćfinale miała bye, w półfinale wygrała z Emilem Makiełą (PT Olimpia Poznań) 7/4,  7/0, a w finale pokonała Jacka Biernackiego (GKT Smecz Górzyca) 7/3, 7/3. Zdobyła I miejsce, otrzymała piękny puchar i nagrody rzeczowe.

W piątek rozegrano kat. pomarańczową z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dziewcząt przyjechało 11. Oliwia w grupie wyszła z pierwszego miejsca po wygranych trzech meczach; z Zuzanną Pawłowską (WKS Grunwald Poznań) 4/0, z Michaliną Mrozkowiak (SKS Sporting Leszno) 4/0, z Zofią Dworczak (SKS Sporting Leszno) 4/0. W ćwierćfinale pokonała Nelę Pietrzak (Włókniarz 1925 Kalisz) 4/0, w półfinale wygrała z Mają Graczyk (AZS Poznań) 4/1, a w finale zwyciężyła z Zofią Janusz (PT Olimpia Poznań) 4/0. Oliwia choć była młodsza o rok od pozostałych oraz fizycznie mniejsza pokazała, że potrafi walczyć do końca i to na wysokm poziomie. Gry toczyły się od 14-19tej. Kolejne zwycięstwo, kolejny puchar i nagrody. Gratulacje od trenerów, rodziców i zawodników.

Pomiędzy rozgrywkami Tenis 10 Algida Cup, dzieci mogły oglądać mecze i treningi wielu świetnych zawodników z różnych części świata. Pogoda była wspaniała więc wszystkie korty tętniły życiem i można było nasycić się przez te kilka dni przebywaniem ze sportowcami, porozmawiać, otrzymać autograf czy też zrobić pamiątkowe zdjęcia. Oliwia, tak jak przed rokiem spotkała się z Wojciechem Fibakiem, który był pod wrażeniem kolejnych osiągnięć. Pamiątkowe zdjęcie z uśmiechniętym i bardzo sympatycznym tenisistą Jerzym Janowiczem było szczególnie miłym akcentem podczas tegorocznego wyjazdu na ATP Challenger Poznań Open 2017.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *