Oliwia w Puszczykowie złoto i srebro

26-27.08.2017r. odbył się VIII turniej z cyklu o puchar Agnieszki Radwańskiej. Oliwia zagrała w kategorii czerwonej i pomarańczowej.

W sobotę Oliwia (2009) zagrała w kat. czerwonej z rówieśnikami, dziewczęta i chłopcy razem. Przyjechało 15 zawodników, utworzono trzy grupy. Mecze rozegrano w 3 grupach „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 7 punktów. Oliwia wygrała w grupie swoje pojedynki wynikami: z Olivierem Krupą ze Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna 7/0 7/2, z Piotrem Michalskim z fairPlayce w Poznaniu 7/3  7/5, z Igą Mazur 7/3  7/2, z Wojciechem Łukomskim niezrzeszony 7/3  7/3. W ćwierćfinale wylosowała wolny los(bye), w półfinale pokonała Jerzego Urbana z fairPlayce w Poznaiu 10/5, a w finale Igora Piotrowskiego z TT Score Elbląg 10/7. Zwycięstwo umocniło Oliwię na pozycji liderki.

27.08.2017r. Oliwia w niedzielę zagrała turniej w kategorii pomarańczowej dziewcząt(2008 i młodsze). Na koniec wakacji przyjechało 18 zawodniczek. Oliwia w 1/16 zagrała z Zuzanną Lesman z PKT Pabianice wygrywając 4/0, w ćwierćfinale pokonała bardzo dobrze dysponowaną Nadię Affelt z Kapustka Tenis Klub z Torunia 4/3(1), w półfinale po zaciętym secie Oliwia zwyciężyła 4/3(3) Annę Skorupską zawodniczkę Parku Tenisowego Olimpia, a w meczu finałowym Oliwia uległa Oliwii Kuszel z Kapustka Tenis Klub z Torunia 2/4. Jak zwykle finały dziewczynek budzą duże zainteresowanie, gromadząc publiczność, która zawsze nagradza brawami obydwie zawodniczki po bardzo ciekawych i zaciętych meczach. Oliwia zajęła II miejsce i kolejne 80 pkt. do rankingu.

To było wymarzone tenisowo, zakończenie wakacji na cudownych kortach Sportoteki w Puszczykowie.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *