Oliwia w Puszczykowie złoto i brąz

27-28.05.2017r. Oliwia Sybicka, zawodniczka trenera Włodzimierza Pikulskiego, po miesięcznej przerwie turniejowej wzięła udział w V edycji turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej.

W sobotę Oliwia zagrała w kat. czerwonej mieszanej, w swoim roczniku 2009 i zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. W grupie Oliwia zagrała cztery mecze zwyciężając: z Igą Mazur 7/4 7/2, z Szymonem Adamczykiem 7/4 7/1, z Oliverem Krupą 7/2 7/1 i z Jeremim Napierałą 7/0 7/1. W półfinale pokonała Igora Piotrowskiego (TT Score Elbląg) 7/4 7/0, a w finale po zaciętym pojedynku wygrała z Jackiem Biernackim 8/6 8/6. Oliwia w tym wymagającym turnieju pokazała świetny tenis na małym korcie, różnorodność uderzeń i choć wyniki wydają się jednoznaczne to każdy punkt był mocno wybiegany i pokazujący jak Oliwia potrafi mądrze kończyć wymiany i w pełni panować nad emocjami. Za zwycięstwo otrzymała komplet 100 punktów i umocniła się na prowadzeniu.

W niedzielę 28 maja zagrała w kat. pomarańczowej dziewcząt(2008) do której zgłosiło się 16 zawodniczek z Polski. W pierwszym meczu wygrała 4/0 z Zofią Dworczak, w ćwierćfinale pokonała po bardzo długim meczu w trudnych upalnych warunkach Anielę Odrobię z MKT Łódź 4/1, a w półfinale uległa Annie Skorupskiej 4/1 z Parku Tenisowego Olimpia.

Te dwa upalne dni na hali, w której panowały tropikalne warunki dały się we znaki, ale pokazały zawodnikom jak trzeba umieć przystosować się do gry  w warunkach niekomfortowych, w grze, w której czas nie jest przewidywalny. Oliwia zajęła trzecie miejsce i 64 punkty do klasyfikacji generalnej.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *