Oliwia w Puszczykowie z dwoma medalami

W Puszczykowie odbył się 3 z 12 turniejów o Puchar Agnieszki Radwańskiej. Oliwia wróciła z dwoma medalami.

W sobotę 1.04.2017 r. Oliwia zagrała w kat. czerwonej mieszanej, do której przystąpiło 16 zawodników. Oliwia w gr. D rozegrała trzy bardzo dobre mecze, które wygrała: z Sewerynem Brzostowskim 7/2  7/2, z Marcinem Dzikowskim 7/2  7/0, z Wiktorem Gawinem 7/1  7/1. Wyszła z grupy z pierwszego miejsca i w ćwierćfinale wygrała z Jeremim Napierałą 7/2  7/3, w półfinale pokonała Jerzego Urbana 7/3  7/2. W finale przegrała po zaciętej walce z Igorem Piotrowskim 5/7  8/10 i ostatecznie zajęła II miejsce.

W niedzielę 2.04. Oliwia zagrała w kat. pomarańczowej dla dziewcząt z rocznika 2008. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek i utworzono drabinkę turniejową. Oliwia rozstawiona z nr 1 dostała bye (wolny los) i pierwszy mecz w 1/16 zagrała z Pauliną Grechutą z Sopotu wygrywając 4/2, kolejną rywalką Oliwii była Aleksandra Janiszewska z Wrocławia, którą pokonała 4/2. W półfinale spotkała się z zawodniczką z Puszczykowa z Mają Morawską, z którą wygrała 4/0. W finale pokonała po ciekawym meczu zawodniczkę o rok starszą, Oliwię Kuszel z Torunia 4/3(5), której zrewanżowała się po przegranej sprzed tygodnia.

Oliwii bardzo zależało na wygranej, zagrała długi, ciężki turniej i w każdym kolejnym meczu grała coraz lepiej pokazując cechy waleczności do ostatniej piłki. Zdobyła I miejsce i komplet punktów.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *