Oliwia w klubie I. CLTK Praga

4.08.2018r. zawodniczka MKT Stalowa Wola zagrała po raz pierwszy na kortach I. CLTK w Pradze. W sobotę rozegrano trzeci w cyklu turniej dziewcząt z rocznika 2009 i młodsze, ČLTK Praha Cup by Babolat .

Na turniej zgłosiło się 26 zawodniczek. Organizator utworzył 6 grup, dwie 5 osobowe i cztery 4 osobowe, każdą z nich nazywając nazwiskiem jednej z czołowych zawodniczek. Mecze toczyły się od stanu 2:2 do sześciu gemów, jeden set.

Oliwia(2009) została wylosowana  do grupy Karoliny Pliskovej. Rozegrała 3 mecze w grupie. W pierwszym meczu pokonała Marię Kuznetsovą 6:2, w drugim meczu wygrała z Frantiską Novakovą 6:2 i w ostatnim meczu w grupie uległa Sofie Hettlerovej 2:6. Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie do dalszych rozgrywek. O wejście do ćwierćfinału podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego wygrała mecz z zawodniczką, która wyszła ze swojej grupy z pierwszego miejsca Janą Kovackovą 6:3.  W ćwierćfinale została pokonana 6:4 przez Kristinę Dostalovą.

Podczas turniejów w Czechach dzieci sędziują sobie same. Z jednej strony to uczenie się gry fair play i samodzielności podczas meczu, a z drugiej strony okazja do oceny na swoją korzyść i niestety oszukiwania. W takich momentach trudno zapomnieć i grać bez obciążenia kolejną piłkę, bo w głowie są inne emocje. Ważne jest to by szybko się „podnieść ” i w grze pokazać siłę.

Klub I. CLTK Praga, w tym roku obchodził 125 rocznicę powstania. To wyjątkowo piękny obiekt położony w sercu Pragi na wyspie Stvanicky.

Inne wybrane wpisy