Oliwia w Czeskim Rożnovie pod Radohstem

1.04.2018r. Oliwia zagrała w jednym z cykli turniejów o Puchar Rożnova w Rożnovskym Tenisowym Klubie (CZE).

Na turniej przyjechało 18 zawodniczek z wielu czeskich klubów, m.in. cztery zawodniczki z dużego klubu z Prostejova. Utworzono 6 grup trzyosobowych. Mecze każdy z każdym w grupie. Organizator zdecydował, że w grupach mecze będą rozgrywane do 6 gemów, a przy stanie 5/5 tiebreak do 7. Dwie najlepsze zawodniczki z grup przechodziły do drabinki głównej, a pozostałe rozgrywały turniej pocieszenia.

Oliwia w pierwszym meczu spotkała się z zawodniczką TK AGRAFERT Prostejov, Samanthą Kohoutkovą i pokonała ją wynikiem 6/2. W drugim meczu uległa kolejnej zawodniczce z tego samego klubu Christine Dostalovej  5/5 w tiebreaku do 2. Oliwia w tym meczu prowadziła 5/3, ale nie utrzymała przewagi po niefortunnym ustawieniu stopy co wywołało uraz lewej nogi i uniemożliwiło dokończenie meczu na wysokim poziomie.

Mimo to wyszła z grupy z drugiego miejsca i po 1,30 min rozegrała kolejny mecz, ale już w drabince turniejowej z AdinąPohankovą i wygrała 4/0 (od tego etapu mecze toczyły się do 4 gemów, a przy stanie 3/3 tiebraek do 7). W ćwierćfinale pokonała Dominikę Piterakovą 4/0. Półfinał również należał do Oliwii, w meczu z Nikolą Pospisilovą wygrała 4/1.

W finale ponownie spotkała się z Dostalovą i tym razem Oliwia nie poradziła sobie z przeciwniczką i przegrała 2/4. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, Oliwia miała kilka piłek na 3/3. Potwierdziło się po raz kolejny, że Oliwia ma to „coś” i po 5 tygodniach przerwy spowodowanych chorobą i przerwą w treningach potrafiła ponownie nawiązać rywalizację z trudnym czeskim przeciwnikiem. Ostatecznie Oliwia zajęła II miejsce i uznanie kibiców.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *