Oliwia w Czechach na turnieju OC BREDA & WEINSTEIN TOUR II w Opavie

24.02.2018r. Oliwia zagrała w bardzo dobrym turnieju w Czechach OC BREDA & WEINSTEIN TOUR II w Opavie. Przyjechało 20 zawodników z Czech, Słowacji i Polski (2) w roczniku 2009 i młodsi.

Dziewczęta rywalizowały z chłopcami, ale klasyfikacja jest prowadzona oddzielnie. Był to drugi tour w sezonie zimowym w Czechach. Kategorię zieloną w Czechach gra się wśród dzieci 9 letnich, ale mecze są jednosetowe do czterech gemów.  Utworzono 4 grupy 5-cio osobowe. Do ćwierćfinału mogli dostać się tylko zawodnicy, którzy zdobyli  1 i 2 miejsce w grupach.

Oliwia dolosowana do gr D miała w swojej grupie lidera rankingu. Wiedząc o  tym, musiała walczyć w każdym meczu o pozostanie w dalszej grze. Mecze rozpoczynały się od stanu 2/2, zagrała 4 mecze w grupie wygrywając z: Kalavską Karin 6/2, Seduchovą Ninją 6/2, Borowik Julią 6/2, przegrała z liderem Petrasko Matusem Słowakiem 6/7 (8). W tym meczu Oliwia wygrywała 5/2 i miała piłkę meczową, ale Matus ostatecznie zakończył mecz zwycięstwem i tym samym Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie do głównej rozgrywki z 8 najlepszymi graczami.

W ćwierćfinale zmierzyła się z Martinem Slovacekiem i wygrała 6/2. W półfinale wygrała z Filipem Tichym 6/2, a w finałowym meczu Oliwia ponownie uległa zawodnikowi ze Słowacji, z którym zagrała w grupie tym razem wynikiem 4/6.

Ostatecznie Oliwia zajęła I miejsce wśród dziewcząt i drugie ogólnie. W tym dniu Oliwia rozegrała 7 meczy, i były to mecze wymagające. Kolejny duży turniej trwający od godzin porannych do wieczora z profesjonalną organizacją i wysokim poziomem graczy.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *