Oliwia podczas Narodowego Dnia Tenisa na Stadionie PGE Narodowym

9.09.2018r. odbyło się wielkie święto tenisa w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. Na płycie stadionu rozstawiono 50 mini kortów, kort centralny i strefy zabaw dla dzieci. Podczas tego dnia przygotowano wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych zainteresowanych tenisem.

Zorganizowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Można było oglądać mecze pokazowe z czołowymi polskimi tenisistami. Przygotowano również turniej „ Puchar Tenis 10”, który był dedykowany dla dzieci w 2 kategoriach: dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych, oraz dla dziewcząt i chłopców w rocznikach 2006-2009. Ta kategoria była najliczniejszą i skupiła ponad 200 dzieci. Podczas tego turnieju osobno zagrały dziewczęta. Na mini kortach 6×12 rozegrano mecze czerwoną piłką do 7 pkt. , gdzie przy stanie 6/6 rozgrywano punkt decydujący. Oliwia(2009) również wzięła udział w turnieju, do którego zgłosiło się ponad 60 zawodniczek w rocznikach 2009,  2008, 2007, 2006. Oliwia zaprezentowała się znakomicie i zakończyła turniej na I miejscu. Została wyróżniona medalem i pamiątkową statuetką. Przygotowano specjalne podium, sztuczne ognie, a organizatorzy zadbali o to, by chwila ta była szczególną dla młodych zwycięzców. Oliwia miała również możliwość poodbijać na mini korcie z Agnieszką Radwańską, która poświęciła parę minut kilku dzieciakom stając na przeciwko z rakietą.

Podczas rozgrywek odbywały się równolegle przeróżne animacje dla wszystkich oraz spotkania z gwiazdami tenisa. Przygotowano strefę, w której Agnieszka Radwańska rozdawała autografy swoim fanom. Obecni byli m.in. : Maja Chwalińska, Marcin Matkowski, Szymon Walkow, Mateusz Kowalczyk, Wojciech Fibak oraz wielu innych zaproszonych gości związanych z tenisem.

Na korcie centralnym rozegrali mecze pokazowe m.in. zawodnicy w tenisie na wózkach oraz znani artyści. Wręczono Puchar prezydenta RP w roku 100-lecia odzyskania niepodległości dla najlepszego polskiego tenisisty. Wyróżniono też reprezentantów kraju, organizatorów największych turniejów w Polsce oraz kluby biorące udział w Programie tenis 10.

To był kolejny dzień związany z tenisem podczas którego wydarzyło się tak wiele. Super impreza, setki ludzi zainteresowanych tenisem, mnóstwo atrakcji. Oliwia spotkała wielu zawodników, z którymi spotyka się od czterech lat podczas rozgrywek turniejowych. To było dodatkowo towarzyskie spotkanie z trenerami, rodzicami dobrze sobie znanymi z różnych miast Polski, którzy od kilku lat regularnie podróżują ze swoimi dziećmi na turnieje Tenis 10.

Inne wybrane wpisy