Oliwia po raz pierwszy na turnieju w Pszczynie

3 II 2019r. Oliwia (2009) zagrała pierwszy w tym roku, turniej na kortach twardych z cyklu Tenis 10 BABOLAT CUP o puchar Burmistrza Pszczyny w Pszczynie.

Do kategorii zielonej dziewcząt zgłosiło się 12 zawodniczek z rocznika 2009. Organizator utworzył 4 grupy. Zwyciężczynie poprzedniego turnieju tegoż cyklu, sprzed 2 tygodni zostały rozstawione, natomiast Oliwia została dolosowana i trafiła do grupy D. Tylko zwycięzcy grup mogli rywalizować w półfinałach.

Mimo słabszej formy tego dnia, Oliwia wygrała obydwa mecze w grupie. W pierwszym pokonała A. Dziurdę 6/1 oraz N. Stawowiak 6/0. W półfinale wygrała z Z. Figlak 6/3, a w finale zwyciężyła W. Nowicką 6/3. Oliwia za zwycięstwo otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz punkty rankingowe tegoż cyklu.

Obiekt sportowy w Pszczynie to ŚCT – Śląskie Centrum Tenisa, w którym znajdują się m.in. 4 korty tenisowe z nawierzchnią Rebound Ace, która przez 20 lat, była oficjalną nawierzchnią wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

W sporcie funkcjonuje powiedzenie: nie sztuką jest wygrać, gdy wszystko funkcjonuje w 100%, ale sztuką jest wygrać, gdy jest słabszy dzień i kilka czynników nie sprzyja. Tak właśnie było tym razem. Brawo Oliwio, gratuluję.

 

Inne wybrane wpisy