Oliwia nie przestaje zadziwiać !!!

W dniach 9-17.07.2016 na kortach Olimpii w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisowy ATP Challenger Poznań Open 2016.

Przy tym wydarzeniu został zorganizowany również turniej dla dzieci i młodzieży AlgidaCup w tym: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 (dziewczęta i chłopcy) oraz TENIS 10 – kategorie: niebieska (do 7 lat), czerwona (8 lat), pomarańczowa (9 lat) i zielona (10 lat).

Reprezentantka MKT Stalowa Wola , Oliwia Sybicka (2009) zdobyła I miejsce w kategorii niebieskiej, I miejsce w kategorii czerwonej oraz II miejsce w kategorii pomarańczowej. To były piękne dwa dni Oliwii na kortach Olimpii.

W czwartek 14.07.2016 Oliwia zagrała w turnieju dla kategorii czerwonej (2008), gdzie dolosowano ją jako piątą zawodniczkę do grupy A. W pierwszy meczu została pokonana przez rozstawionego H.Rytelewskiego po zaciętym trzy setowym pojedynku 7-3 , 5-7, 13-15, kolejne mecze wygrała z I. Skolasińską 7-6, 7-3, z Z. Pawłowską 7-2, 7-2 oraz z  A. Gajewskim 7-2, 7-2. Z grupy wyszła z drugiego miejsca, następnie w półfinale wygrała z S.Allecou 7-4, 7-1 i tym samym znalazła się w finale ponownie rywalizując z H. Rytelewskim, którego pokonała wynikiem  7/1, 7/1.

Następnego dnia wystartowała w swojej kategorii wiekowej-niebieskiej (2009) i również została dolosowana do zawodników rozstawionych z klubu Olimpia Poznań. W grupie wygrała wszystkie mecze wynikami 7-1, 7-0, 7-3, w półfinale pokonała E.Makiełłę 7-2, natomiast w finale pokonała J.Biernackiego 7-2 osiągając tym samym I miejsce w turnieju.

Po kategorii niebieskiej Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej (2007). Do turnieju przystąpiło 9 zawodniczek z różnych stron Polski. Utworzono trzy grupy, a tylko zwyciężczynie grup mogły rywalizować o miejsca 1-3. Oliwia pokonała w swojej grupie rozstawioną  J. Piotrowską 4-0 oraz M. Morawską 4-1. Wyszła z grupy z pierwszego miejsca i awansowała do najlepszej trójki turnieju ulegając T.Czajce 2-4 oraz pokonując R.Kapuscińską 4-2 i ostatecznie zajęła II miejsce.

Nagrodą były trzy pokaźne puchary z każdej kategorii i uznanie sędziów, organizatorów i obserwatorów turnieju.

Oliwia wzięła również udział w pierwszych w Polsce inauguracyjnych zajęciach programu „Miss Hits” dla dziewczynek od 5-8 roku życia, który został utworzony przez Panią Judy Murray – mamę znanego tenisisty Andy’ego Murraya.

Dedykacja od Wojciecha Fibaka – Poznań 2016

Oliwia miała również okazję spotkać się z Wojciechem Fibakiem i otrzymać specjalną dedykację na ofiarowanym zdjęciu.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *