Oliwia na VII turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej w fairPlayce w Poznaniu

1.07.2017r. Oliwia zagrała w kat. czerwonej mieszanej z rówieśnikami potwierdzając po raz kolejny, że rozwija się wspaniale, a wygrywanie z chłopakami nie jest wcale łatwe.

W grupie wygrała swoje mecze; z Filipem Chmielem  2:0 10/2, 10/7 , z Sewerynem Brzostowskim 2:0 10/3, 10/2, z Marcinem Dzikowskim 2:0 10/2, 10/4. W półfinale pokonała dobrze dysponowanego Piotrka Michalskiego 2:0 10/1, 10/6, a w finale wygrała z wiceliderem rankingu 2:0 10/3, 10/6.  Zajęła I miejsce i umocniła się na pozycji liderki.

2.07.2017r. w niedzielę Oliwia rywalizowała w kat. pomarańczowej, dziewcząt o rok starszych. Tutaj również zaprezentowała się znakomicie. W pierwszym meczu trafiła na Matyldę Czugalińską z Elite Sport Club, z którą jeszcze nigdy nie rywalizowała i choć zaczęła od przegranego pierwszego gema to zakończyła mecz wynikiem 4/1. W półfinale w bardzo dobrym stylu wygrała z bardzo dobrą zawodniczką Anną Skorupską z Parku Tenisowego Olimpia 4/1. Potrafiła mądrze pokierować grą przy mocnych uderzeniach rywalki, odegrać pod końcową linię, zagrać kątowo i po linii, wykorzystując siłę przeciwniczki. To był świetny mecz. W finale Oliwia przegrała z dobrze już sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub 2/4. Mecz ten był wyjątkowo zacięty i wynik do końca nie był jednoznaczny. Do tej pory dziewczęta rozegrały ze sobą sześć spotkań na korzyść O. Kuszel 4-2.

Po meczu Jakub Rękoś pierwszy trener Magraleny Linette, pogratulował finalistkom gry zaznaczając, że dziewczęta prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności i tylko patrzeć z nadzieją na przyszłość, ponieważ mecze pokazują potencjał jaki jest w tych zawodniczkach. Oliwia zakończyła turniej na II miejscu, umacniając się na pozycji wice liderki rankingu.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *