Oliwia na turnieju WTK U14 – młodziczek w Pabianicach z pierwszymi sukcesami

23-25.01.2021r. to dni dużego wysiłku fizycznego dla Oliwii(2009) na turnieju U14 w Pabianicach k/Łodzi. To pierwszy, tak intensywny turniej Oliwii po dłuższej przerwie turniejowej.

Oliwia aktualnie zajmuje 121 miejsce wg rankingu PZT w młodziczkach U14. Turniej w grupach to duże wyzwanie fizyczne, ale również możliwość ogrania się, w kilku meczach. Organizator zdecydował, że zawodnicy w pierwszej fazie turnieju, czyli w grupach grają od stanu 2:2 w setach, aby nie przeforsować młodych organizmów. Od ćwierćfinału mecze rozegrano od stanu 0:0.

Oliwia dolosowana do gr A w pierwszym meczu zagrała z K. Kliber(2008) rank.41 – KT Avia Świdnik i wygrała 6:2  7:5, w drugim meczu w grupie zagrała z W. Pastuszyńską(2008) rank.94 z Pabianickiego Klubu Tenisowego i wygrała 6:3  6:3. W ostatnim meczu w grupie, przeciwniczka M. Domaradzka(2008) rank.127 z Akademickiego Związku Sportowego Łódź, z niewiadomych przyczyn, nie podjęła walki.

Oliwia wyszła z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału i w pierwszym meczu spotkała się z M. Bielicą(2007) rank.67 z Pabianickiego Klubu Tenisowego i wygrała 6:0 6:1. W meczu półfinałowym zagrała z M. Małuszyńską(2007) rank.63 z MKT Łódź i wygrała 6:4  6:3. Był to wymagający mecz dla Oliwii w drugim dniu turnieju. W finale zagrała z N. Stasiak(2007) rank.53 z Sopot tenis Klub. Oliwia przegrała 4:6  6:3  6:10,  po bardzo dobrej grze ze starszą o 2 lata zawodniczką, mającą doskonałe warunki fizyczne.

Był to 8 jej mecz po dwóch dniach turniejowych, podczas których zagrała jeszcze w 3 grach deblowych w parze z M. Dudek. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze deblowe i zajęły I miejsce. Do turnieju deblowego zgłosiło się 8 par. W pierwszym meczu para Sybicka/Dudek wygrała z parą Kliber/Domaradzka 6:2  7:5. W meczu półfinałowym wygrały z parą Stasiak/Belica 6:4  7:5. Mecz finałowy również należał do pary Sybicka/Dudek. Dziewczęta pokonały parę Czechowicz/Lesman 6:1  6:3.

Oliwia zakończyła turniej na II miejscu w grze singlowej i I w debla.