Oliwia na turnieju w Brnie – Czechy

28.04.2018r. Oliwia(2009) rywalizowała w turnieju  TJ Kravi Hora open I w Brnie. Był to pierwszy turniej Oliwii na kortach otwartych w tym roku.

Rozgrywki toczyły się na siedmiu kortach z  mączki ceglanej. Do turnieju w kat. zielonej przystąpiło aż 30 zawodniczek z różnych stron Czech w roczniku 2009 i młodsze. Organizator utworzył 10 grup trzyosobowych. Mecze rozgrywano do czterech wygranych gemów, przy stanie 3:3 grano ostatniego czwartego gema. Zdecydowano również, że w przypadku stanu równowagi grano ostatni punkt jako zwycięski (bez przewag w gemach). Było to szczególne utrudnienie, ponieważ przy równowadze ostatnia akcja decydowała o rozstrzygnięciu gema. Do głównych rozgrywek przechodziły zawodniczki które zajęły 1 i 2 miejsce w grupach, pozostałe zawodniczki grały o miejsca 21-30 w tzw. turnieju  pocieszenia.

Oliwia w grupie wygrała obydwa mecze: z Glorią Levinsky 4/2 i z Barborą Smekalovą 4/1. W drabince pierwszy mecz Oliwia rozegrała z Janą Natalią Skacelovą 4/1. Ten mecz doprowadził Oliwię do ćwierćfinału, w którym zagrała z Sofią Barhacovą 4/2. W półfinale Oliwia została pokonana przez Kristinę Dostalovą 1/4 . Ostatnim meczem dla Oliwii  tego dnia był mecz o trzecie miejsce. Po 6 godzinnym turnieju w słońcu i przy wietrznej aurze trzeba było siły fizycznej i mentalnej by dokończyć zmagania tego dnia. Oliwia wytrzymała presję i zakończyła mecz zwycięstwem nad Eliską Drevojanovą 4/0. Zdobyła trzecie miejsce po wymagających sześciu pojedynkach na kortach w Brnie.

Był to pierwszy turniej Oliwii, w którym wzięło udział 30 zawodniczek, pierwszy tak odległy od Polskiej granicy i pierwszy, w tym sezonie na kortach zewnętrznych.

Inne wybrane wpisy