Oliwia na turnieju Masters w Sportotece w Puszczykowie

2-3 .XII.2017 odbył się ostatni turniej II cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Puszczykowie k/Poznania. Zawodniczka MKT Stalowa Wola, podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego, po 12 turniejach zakończyła cały cykl na podium.

2.XII. 2017r. Oliwia(2009) rozegrała ostatni turniej w kategorii czerwonej z rówieśnikami. Do turnieju przystąpiło 18 zawodników z polskich klubów. Oliwia w grupie pokonała trzech zawodników:  Mateusza Świtka z AZS Poznań 7/3 7/2, Seweryna Brzostowskiego z Parku Tenisowego Olimpia 7/2 7/2 0raz Filipa Chmiela z fairPlayce 7/3 7/5.W ćwierćfinale pokonała Igę Mazur z Kapustka Tenis Klub z Torunia 10/0, w półfinale wygrała z Olivierem Krupą ze Śląskiego Klubu Tenisowego Pszczyna 10/4. Finał również należał do Oliwii, w którym pokonała najgroźniejszego rywala Igora Piotrowskiego z TT ScoreElbląg 10/6. Był to 12 turniej po którym Oliwia zdobyła w sumie 980 punktów. Dziesięć turniejów zakończyła na I miejscu, jeden na drugim i w jednym nie wzięła udziału ze względu na turniej w swoim klubie MKT Stalowa Wola. W kategorii czerwonej wzięło udział łącznie 53 zawodników i zawodniczek. Tego dnia Oliwia zdobyła I miejsce i w ogólnej klasyfikacji również I miejsce. Została wyróżniona pamiątkową statuetką z wizerunkiem Agnieszki Radwańskiej i medalem.

Tego samego dnia Oliwia(2009) zagrała w kategorii zielonej dla rocznika 2007 i młodszych. Do gry przystąpiło 17 zawodniczek. Utworzono drabinkę turniejową. Po losowaniu Oliwia trafiła  na Hannę Giżewską z STK Sopot  i zwyciężyła 4/2  4/2 . W ćwierćfinale przegrała 1/4 1/4   z rozstawioną Melanią Rybarkiewicz(2007) z KT Legia. Oliwia te rozgrywki zakończyła na V miejscu. Były to gry na całym korcie i twardszą piłką.

3.XII.2017r. zawodniczka MKT Stalowa Wola zagrała w kategorii pomarańczowej, na ¾  kortu i pomarańczową piłką. Tego dnia rywalizowało 14 zawodniczek z rocznika 2008 i młodsze. Oliwia rozstawiona z nr 2 przeszła do ćwierćfinału bez gry(bay).  W pierwszym meczu zagrała z Matyldą Czugalińską z Elite Sport Club ze Szczecina i wygrała 4/1. W półfinale pokonała Aleksandrę Janiszewską 4/1 z AZS AWF Wrocław. W finale po bardzo zaciętym pojedynku, w którym Oliwia prowadziła 3/2 przegrała ostatecznie 3/4 (3) z Oliwią Kuszel z Torunia. Ostatecznie zajęła II miejsce. Był to mecz, w którym Oliwia Sybicka zagrała świetny tenis, a o ostatecznym wyniku zdecydowały negatywne emocje, których w końcówce spotkania było mnóstwo. W końcowej klasyfikacji Oliwia również zajęła II miejsce. Otrzymała statuetkę i pamiątkowy medal.Łącznie w kat. pomarańczowej rywalizowało 46 zawodniczek.

Tenis to piękna gra do której nie tylko potrzebny jest talent i wspaniała technika. Aby grać w turniejowych finałach trzeba mieć „mocną głowę” i charakter wojownika. To często rywalizacja z chłopakami i starszymi dziewczętami, które nie oddają meczy bez walki. Trenerzy którzy wielokrotnie widzieli Oliwię podczas gry wyrażali uznanie dla wszystkich składowych które posiada: technikę, poruszanie się po korcie, stronę mentalną i czytanie gry.

 

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *