Oliwia na OTK Skrzatów w Stalowej Woli

1-3.02.2020r. Oliwia zagrała w swojej „kolebce tenisa” na kortach w Stalowej Woli. To szczególne dla niej miejsce, ponieważ to tutaj na „poważnie” rozpoczęła swoją przygodę z tenisem jako 5- latka.

Ten OTK był ogromnym przeżyciem dla Oliwii, ponieważ bardzo chciała pokazać swoje umiejętności od najlepszej strony w swoim klubie. Do turnieju przyjęto 16 zawodniczek, utworzono 4 grupy. Oliwia rozstawiona z nr 2 na tym turnieju otwierała gr B. W grupie zagrała trzy mecze, które wygrała wynikami: z N. Dobiecką 6:1  6:0, z R. Kapuścińską 6:0  6:0, z M. Domaradzką po valkowerze 6:0  6:0. Oliwia wyszła z grupy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale trafiła na E. Woźnik którą pokonała 6:1  6:1. W meczu półfinałowym Oliwia zagrała z bardzo dobrą zawodniczką z Krakowa H. Kołak, którą pokonała po zaciętej walce 2:6  6:3  (10:8). W meczu finałowym, który również był bardzo wyrównany Oliwia zagrała z M. Bajorek z nr 1 tego turnieju i wygrała 3:6  6:2  (10:4). To pierwszy wygrany Oliwii turniej rangi 3 OTK – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny. To wyjątkowy sukces, bo po niespełna 11 miesiącach grania „ twardą” piłką ze starszymi i fizycznie mocniejszymi przeciwniczkami.  To pierwsze w życiu Oliwii – I miejsce w turnieju Skrzatek!!!!!

Dziękujemy trenerowi Włodzimierzowi Pikulskiemu, trenerowi Bartoszowi Ciakowi za zaangażowanie w rozwój sportowy Oliwii, pracownikom klubu, którzy wspierają nas od kilku lat oraz sympatykom tenisa, kibicującym młodziutkiej tenisistce z MKT Stalowa Wola.

Inne wybrane wpisy