Oliwia na Mistrzostwach Polski U12 w Szczecinie

4-11.07.2020r. Zawodniczka MKT Stalowa Wola , podopieczna Włodzimierza Pikulskiego Oliwia wzięła udział w największej imprezie letniej dla 12-latków, czyli w Mistrzostwach Polski U12 w Fundacji Szczeciński Klub Tenisowy Promasters.

Chętnych zawodniczek do wzięcia udziału w turnieju było w fazie eliminacji 30, z czego tylko 8 przeszło do gry w drabince głównej. Oliwia mając 20 pozycję w rankingu PZT zakwalifikowała się do turnieju głównego, w którym rywalizowało 48 dziewcząt.

W pierwszym meczu Oliwia(2009) zagrała z M. Niemcewicz(2008), zawodniczką gospodarzy i wygrała wynikiem 6:0 6:0. W kolejnym dniu rozegrała mecz z turniejową 12-tką B. Kostecką(2009) z UKT Winner Kraków i również wygrała 6:3  6:3. Ten mecz był szczególny z tego powodu, że dziewczęta po raz pierwszy rozegrały między sobą mecz turniejowy. Nigdy do tej pory nie spotkały się na korcie, w żadnej z kategorii, począwszy od niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i zielonej. W skrzatkach dopiero teraz stanęły naprzeciw siebie, nie licząc dwóch towarzyskich sparingów, które nie niosą ze sobą obciążenia turniejowego. To był bardzo dobry mecz z obu stron. Oliwia była bardzo skoncentrowana, wybierała dobre rozwiązania i ostatecznie zwyciężyła.

Trzeciego dnia rozpoczęła się trzecia runda (1/16) i tutaj Oliwia nie udźwignęła agresywnej gry I. Wawrzkiewicz z Sopot Tenis Klub i przegrała 4:6  1:6. Pierwszy set był zacięty i choć Oliwia miała piłkę na 5:5, ale podwójny błąd serwisowy wykorzystała przeciwniczka doprowadzając do wygrania gema na 6:4. Oliwia grę singlową zakończyła w 1/16.

Brała też udział w grze deblowej. Dopuszczono 16 par. Oliwia  zagrała w parze z B. Kostecką. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały parę Chylińska /Kliber wynikiem 6:2 6:3. W drugim meczu przegrały w  1:6  7:5   5/10. Zajęły miejsca od 5-8.

To był szczególnie emocjonujący czas, ponieważ tej rangi turnieje są tylko 2 w ciągu roku: latem i zimą. Oliwia, w tym turnieju zaprezentowała się bardzo dobrze, choć dopiero ma 11 lat, a do rywalizacji przystąpiła większość dziewcząt starszych z rocznika 2008. Jako jedyna z rocznika 2009 przeszła do 3 rundy.

Na turniej przyjechali szkoleniowcy z PZT, którzy przyglądali się grze zawodniczek i zawodników. Trener kadry do lat 12, J. Wołąsewicz bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat umiejętności technicznych, gry taktycznej, stosowanych rozwiązań, zachowania oraz rytuałom wkomponowanym w grę, które prezentowała Oliwia. Był to bardzo udany tydzień Oliwii na Mistrzostwach Polski U12. Dziękujemy za przygotowanie Oliwii oraz wsparcie mentalne każdego dnia turnieju, trenerom Włodzimierzowi Pikulskiemu oraz Bartoszowi Ciakowi.

Inne wybrane wpisy