Oliwia na Merze w Warszawie I miejsce

15 XII 2018r. Oliwia(2009) zagrała w turnieju  Mera Kids Cup Edycja Zimowa na kortach WKT Mera Warszawa. W tym dniu rywalizowali osobno: dziewczęta i chłopcy w kat. zielonej do lat 10.

Do gry przyjęto 8 dziewcząt. Utworzono 2 grupy cztero osobowe. Organizator zdecydował, że tylko zawodniczka z pierwszego miejsca w grupie przechodzi do finału i gra ze zwyciężczynią grupy B. To sytuacja dodatkowo stresująca,  ponieważ stwarza dodatkową presję przed każdym meczem.

Oliwia wylosowana do grupy A zagrała trzy mecze. W pierwszym wygrała z Monnier M. 4/1 i choć  zwyciężyła, to nie była zadowolona ze swojej gry podczas której, nie mogła wejść w swój rytm meczowy i  popełniła mnóstwo niewymuszonych błędów. W drugim spotkaniu wszystko wróciło na właściwe tory i Oliwia wygrała z Górą Z. wynikiem 4/0, a w ostatnim meczu w grupie pokonała Kozłowską N. 4/0.

W meczu finałowym zagrała ze zwyciężczynią grupy B  Knappik S. 4/1. Był to szczególnie interesujący mecz, w którym było bardzo dużo świetnych wymian z obu stron. Oliwia opanowała mocne zagrania ze strony przeciwniczki  i od wyniku 2/1 w pełni kontrolowała przebieg gry. Zagrała mądrze taktycznie i była skoncentrowana nad każdym zagraniem. Otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

Był to pierwszy turniej Oliwii na Warszawskiej Merze i pierwszy z zawodniczkami, których do tej pory nie spotkała na turniejach w Polsce.

Inne wybrane wpisy