Oliwia na Mastersie w I.CLTK Praga

18.08.2018r. Oliwia (2009), zawodniczka MKT Stalowa Wola, miała możliwość ponownego zagrania w klubie I. CLKT w Pradze. Choć tylko jeden raz Oliwia grała w turnieju, to docierając do ćwierćfinału zakwalifikowała się do czwartego turnieju Masters.

W całym cyklu wzięły udział 34 zawodniczki. Do ostatniego turnieju zaproszono 15 dziewcząt które zdobyły największą ilość punktów. Oliwia była raz i za ćwierćfinał uzyskała 7 pkt. W tej samej sytuacji było łącznie 5 dziewcząt. Pierwsze cztery zawodniczki, które po trzech turniejach uzyskały najwięcej pkt., rozstawiono do czterech grup. Grupy nazwano turniejami wielkiego szlema: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open. Mecze rozpoczynały się od stanu 2/2 do sześciu gemów – jeden set.

Oliwia dolosowana do US Open rozegrała trzy mecze: w pierwszym przegrała z rozstawioną Jećminkovą 2/6, drugi mecz wygrała 6/2 z Nowińską, a w trzecim pokonała Hrdlickovą 6/2. Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie i tym samym znalazła się w ósemce najlepszych. W ćwierćfinale Oliwia została pokonana przez zwyciężczynię grupy Australian Open, Sekerkovą 6/2.

Ten turniej Masters miał wyjątkową oprawę. Chłopcy i dziewczęta otrzymali koszulki od sponsora, plakaty z tenisistami, różne gadżety związane z tenisem oraz identyfikator tenisisty tak jak to się dzieje przy dużych turniejach. Zwycięzcy dodatkowo puchary i nagrody. Ćwierćfinał Oliwii, w tym turnieju i najstarszym czeskim klubie, wśród tak dobrych młodych tenisistek to duże osiągnięcie podopiecznej trenera Włodzimierz Pikulskiego.

Dzięki tym kilku wakacyjnym wyjazdom do Pragi (4) i całorocznym w różne inne rejony Czech na turnieje, Oliwia poznała czołówkę czeskich zawodniczek w swojej kategorii wiekowej, z którymi mogła powalczyć i nabierać doświadczenia. Poziom zawodniczek w Czechach jest zróżnicowany i choć mnóstwo dziewcząt gra w tenisa to tych najmocniejszych jest niewiele, ale ich poziom gry jest kosmiczny. Oliwia nie tylko jako cudzoziemiec wzbudzała zainteresowanie, ale również jako dobrze przygotowana zawodniczka z potencjałem, co wielokrotnie udowadniała na korcie.