Oliwia na Drużynowych Mistrzostwach Polski Skrzatek w Sopocie – Finał A

W dniach 4-6 IX 2020r. Oliwia uczestniczyła w DMP U12 w Sopocie, jako wypożyczona zawodniczka do drużyny:  Stowarzyszenie AG Tenis Chorzowska w Radomiu.

Zespołem opiekowali się trenerzy Marcin Krześniak oraz Norbert Sobol. W skład drużyny wchodziło 5 zawodniczek, które w zależności od miejsca w rankingu PZT skrzatek zajmowały poszczególne miejsca w drużynie startując jako 1, 2, 3, 4, 5 rakieta. Oliwia z najlepszym rankingiem była wystawiona na 1 rakiecie i po losowaniu trafiała na 1 rakietę z wylosowanej drużyny. Rozgrywane były mecze singlowe oraz deblowe. Na pierwszej rakiecie grała Oliwia(2009), na drugiej Kornelia Krześniak(2008), na trzeciej Antonina Sójka(2008), na czwartej Matylda Kusio(2008), na piątej Michalina Sobol (2008).

Drużyna, w której grała Oliwia, wylosowała drużynę UKT Winner Kraków. Pierwszy mecz Oliwia zagrała z Barbarą Kostecką i wygrała wynikiem 6:1  1:6 10/5. W meczu deblowym Oliwia w parze z Kornelią Krześniak przegrały z parą Kostecka/Kołak w zaciętym meczu 6:4  3:6  11/13. Kolejne mecze pozostałych zawodniczek z Radomia były przegrane i zespół z wynikiem 2:4 w meczach nie przeszedł do półfinałów.

W kolejnej fazie turnieju w walce o miejsca V-VI zespół z Radomia musiał przeciwstawić się drużynie ze Szczecina – SCK s.c. A.A. Kuleszo, Elite Sport Club Mierzyn i w tej rywalizacji przegrał również wynikiem 2:4. Oliwia na pierwszej rakiecie wygrała z 1 J. Kołodziejską 1:6  6:3 10/8, natomiast para Sybicka/Krześniak uległy parze Kołodziejska/Pankevych 2:6  2:6. Ostatecznie turniej zakończyły na miejscu VII.

Oliwia podczas tych rozgrywek zaprezentowała się bardzo dobrze. Wygrała 2 mecze singlowe na pierwszej rakiecie z bardzo mocnymi przeciwniczkami. Podczas turnieju zawodniczki odwiedziła na kortach P. Agnieszka Radwańska z mężem P. Dawidem Celtem oraz synkiem Jakubem. Dziewczęta mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia. Oliwia miała możliwość przez chwilę porozmawiać z Panem Dawidem Celtem oraz Panią Agnieszką, którzy oglądali Oliwię podczas jednego z meczów i pogratulowali jej wysokich umiejętności. Wyjazd na mistrzostwa był bardzo oczekiwany przez Oliwię, przebywanie kilka dni z koleżankami i granie dla drużyny to nowe przeżycia i ogromne doświadczenie na przyszłość.

Inne wybrane wpisy