Oliwia kończy rok tenisowy 2017 na turniejach w Czechach

27.XII.2017r. Oliwia wzięła udział w turnieju DTJ Tenis Vresina Cup k/Ostrawy.

Był to turniej w kat. Zielonej (wg Czeskich przepisów – 2009 i młodsi) dziewczęta i chłopcy grali razem, na całym korcie, set do czterech gemów, przy stanie 3:3 t-b do 7.

Do turnieju przystąpiło 11 zawodników, utworzono 3 grupy: 4,4,3. Do ćwierćfinału przechodzili gracze z I i II miejsca w grupie. Oliwia wylosowana do gr. B rozegrała trzy mecze: wygrała z Davidem Tykvą 4:0, z Karoliną Snehotovą  4:0 i przegrała mecz z rozstawionym zawodnikiem Stepanem Robenkiem 3:4(5). Był to wyjątkowo zacięty i wyrównany mecz. Oliwia w tie-breaku prowadziła 4/2, ale chłopiec konsekwentnie grał na linię końcową co utrudniało Oliwii przebicie kierowane na stronę przeciwnika. Mimo tej porażki wyszła z II miejsca w grupie i mogła rywalizować w ćwierćfinale. Tutaj trafiła na  Vanessę Visnovską i wygrała mecz 4:0. W półfinale ponownie przyszło jej rywalizować z S. Robenkiem, z którym przegrała w grupie. Tym razem Oliwia wygrała 4:3(4). Pierwsze dwa gemy wygrała szybko kończąc akcje, nie pozwalając na długie przetrzymywanie piłki przez przeciwnika. Niestety przy stanie 3:2 dla Oliwii, S.Robenek wyrównał na 3:3. Ponownie powtórzył się wynik 4:2 w t-b, ale tym razem Oliwia wytrzymała napięcie i potrafiła zmieniać rytm po wysokich piłkach przeciwnika na linię końcową. W finale przegrała 2:4 z Jakubem Fedorem zajmując II miejsce w całym turnieju.

To był kolejny udany turniej, w którym Oliwia zagrała 6 trudnych meczy po 25 dniowej przerwie turniejowej. Kolejne doświadczenia na ziemi Czeskiej, inny styl gry dziecięcego tenisa, w którym wymiany wydają się nie mieć końca, a regularne uderzenia pod końcową linię wymagają ogromnego skupienia, by nie przegrać w walce z samym sobą i nie dać się zepchnąć do piątego metra za linię boiska, po starannych wysokich top spinach przeciwnika.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *