Oliwia debiutuje w Krakowie

W niedzielę 12 czerwca Oliwia Sybicka (2009) po raz pierwszy wzięła udział w turnieju Head Kids Cup, który został rozegrany na kortach w Krakowie.

W kat. czerwonej dla rocznika 2008 wystartowało 18 zawodników. Oliwia została dolosowana do rozstawionych zawodniczek i wyszła z grupy z trzeciego miejsca o czym zadecydowały małe punkty. Tym samym mogła grać już tylko o miejsca 9-12 ponieważ organizator narzucił  taki regulamin i Oliwia zajęła ostatecznie IX miejsce.

Nasza zawodniczka zagrała w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2007. Do turnieju przystąpiło 16 zawodniczek z różnych województw. Oliwia wyszła ze swojej grupy zwycięsko pokonując M. Borowiec 4-0, E. Wietrzny 4-0 oraz K. Dyląg 4-0. W półfinale wygrała z  E. Racoń  4-0 i tym samym awansowała do finału jako najmłodsza zawodniczka. W finale uległa Z. Bednarz 0-4, pomimo przegranej, mecz był zacięty i bardzo ciekawy. Talent Oliwii w krakowskim tenisowym środowisku  został dostrzeżony. Ostatecznie Oliwia zdobyła II miejsce przegrywając ze starszą koleżanką, z którą wygrała w grupie w kat. czerwonej.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *