Oliwia 2 razy na podium w Super Serii U12 w Gdańsku

8-11.08.2020r. Oliwia zagrała w turnieju OTK SS – VIII OTK Skrzatów o Puchar Henryka Dondajewskiego w Klubie Tenisowym GAT w Gdańsku.

Super Seria to turniej 2 rangi po którym, w zależności od miejsca zawodnicy otrzymują więcej punktów niż w turniejach OTK rangi 3. Do turnieju SS dostają się zawodniczki z największą ilością zgromadzonych do tej pory punktów, które chcą wziąć w nim udział. Wyższej rangi turniej to już tylko Mistrzostwa Polski letnie i zimowe, które mają 1 rangę.

Oliwia do Gdańska na Super Serię została rozstawiona z nr 2 jako 13 w rankingu PZT U12. Do turnieju zgłosiło się 29 zawodniczek, Oliwia jako druga rozstawiona, w pierwszej rundzie miała wolny los. W rundzie drugiej zagrała z L. Markowską(2009) z KS Górnik Bytom i wygrała  6:1  6:4. W ćwierćfinale  Oliwia wygrała z A. Janiszewską(2009) z KS AZS AWF Wrocław 6:4 7:6(3). W meczu półfinałowym zmierzyła się z H. Giżewską(2008) z Sopot Tenis Klub i również wygrała 6:1 6:0.

W niedzielę Oliwia zagrała 2 mecze singlowe i rozpoczęła też pierwszą rundę debla w parze z Darią Dehmel(2009) ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże i jako para nierozstawiona wygrała pierwszy mecz z parą Chylińska/Markowska 6:3 6:1.

W poniedziałek w meczu półfinałowym dziewczęta pokonały parę Giżewska/ Janusz 6:2 6:4. W meczu finałowym tego samego dnia uległy parze Kołodziejska/Pankevych 7:5 7:6(5) i tym samym zajęły II miejsce w grze deblowej.

We wtorek 11.08. o godz. 9:00 rozpoczęły się finały dziewcząt i chłopców w grach singlowych. W meczu finałowym Oliwia została pokonana po długiej walce przez turniejową 1 I. Wawrzkiewicz(2008) z Sopot Tenis Klub 4:6 4:6. Oliwia w pierwszym secie popełniała więcej błędów i grała spięta. W drugim secie przy wyniku 3:3 w gemach, przy swoim podaniu Oliwia doprowadziła do wyniku 40:0 i wygrała gema  na 4:3. Tutaj mimo prowadzenia 30:15 więcej szczęścia było po stronie przeciwniczki (piłki po necie, siatce) nie dały szans na odbiór piłki i doszło do wyniku 4:4. Niestety nie udało się Oliwii doprowadzić do trzeciego seta. Oliwia lepiej zagrała w drugim secie, a bardzo mocne, płaskie i regularne uderzenia Inki wymagały ogromnej koncentracji. Mecz był na dobrym sportowo poziomie.

Dziewczęta znają się z gry na kortach od 5 lat, darzą się sympatią i  lubią swoje towarzystwo. Pan Henryk Dondajewski oraz kibice oglądający finały dziewcząt i chłopców pogratulowali zawodniczkom i zawodnikom gry na wysokim poziomie i wzorowej postawy graczom i rodzicom. Tym samym Oliwia zajęła II miejsce, otrzymała piękny puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe od firmy Babolat.

Były to 4 upalne dni na kortach GAT w Gdańsku, w otoczeniu zieleni i miłośników tenisa, zakończone podwójnym sukcesem 11 letniej Oliwii, podopiecznej trenera Włodzimierza Pikulskiego.

Inne wybrane wpisy