Obóz w Żywcu i powrót na turniej do TK Sparta Praga

W dniach 7-14.07. Oliwia wyjechała na kolejny obóz tenisowy, zorganizowany przez klub – Park Tenisowy Olimpia w Poznaniu. 

Miejscem obozu był ośrodek Tenis Park w Żywcu, w którym Oliwia wraz z dwudziestoma innymi zawodnikami sekcji PRO z Olimpii i innych klubów z Polski mogła rozwijać swoje umiejętności. Podczas wyjazdu odbywały się zajęcia tenisowe, motoryczne i mentalne. Treningi nastawione były głównie na poprawę elementów taktycznych w singlu i deblu, sparingi i grę turniejową. Kierownikiem i trenerem prowadzącym był Jarosław Wołąsewicz trener Kadry Polski do lat 12 i trener koordynator Parku Tenisowego Olimpia.

15.07.2018r. w sobotę Oliwia wyjechała na turniej do Pragi dzień przed zakończeniem obozu w Żywcu. To już drugi jej turniej Sparta Head Babytenis Tour III. – L18  w TK Sparta Praga. W tym dniu do turnieju przystąpiło 19 zawodniczek. Utworzono 4 grupy, trzy 5-cio osobowe i jedna 4-osobowa. Oliwia została dolosowana do grupy B i musiała zmierzyć się z czterema zawodniczkami. Dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy przechodziły do drabinki ćwierćfinałowej. W meczu pierwszym Oliwia zagrała z Czeszką Marianą Jancarovą, z którą wygrała wynikiem 4/0, w drugim meczu pokonała Anetę Vanduchovą 4/0, w trzecim pojedynku uległa Białorusince Marii Kolas 1/4, która wygrała cały turniej, natomiast w ostatnim meczu w grupie Oliwia pokonała Terezie Hrdlickovą 4/0. Tym samym wyszła z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału. W tej rozgrywce trafiła na zwyciężczynię gr. D  Terezę Hermanovą, którą pokonała 4/0. W półfinale zawodniczka MKT Stalowa Wola uległa Karolinie Jecminkovej 0/4. Mecz ten jednak miał charakter zaciętej rywalizacji. W pierwszym gemie Oliwia prowadziła 40/15, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia i gem przegrała. Pozostałe gemy były również interesujące i Oliwia w wielu akcjach wykazała się dobrymi rozwiązaniami, ale nie wystarczyło to na wygranie meczu. Ten półfinał Oliwia zagrała na korcie centralnym co również było nowym przeżyciem ponieważ na tych kortach od kilku lat odbywają się turnieje WTA z mistrzowską obsadą tenisistek światowej czołówki.

Oliwia zakończyła turniej na trzecim miejscu, otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. To kolejne duże osiągnięcie Oliwii w sportowej rywalizacji w jednym z najlepszych klubów w Czechach.

 

Inne wybrane wpisy