Obóz tenisowy w Czechach połączony z turniejem w TK Sparta Praga

Od 24.06. do 29.06. Oliwia uczestniczyła w obozie tenisowym z klubu w Opavie, który odbył się w pięknym ośrodku tenisowym w Vesce k/Ołomuńca. Był to pierwszy w życiu tenisowym Oliwii obóz i od razu z zawodnikami czeskimi.

Kilka dni spędzonych w sportowym duchu, wypełnionych zajęciami od rana do późnych godzin wieczornych blokami: kondycyjnym, specjalistycznym ( techniczno-taktycznym) z nowoczesnymi środkami i metodami szkolenia. Oliwia znała już część dzieci z klubu, ponieważ w ciągu ostatniego roku rozegrała z nimi kilka turniejów. Atmosfera która towarzyszyła obozowi i relacji pomiędzy klubowymi zawodnikami i trenerami z Oliwią była wzorowa. Dzięki ciągłemu przebywaniu z Czechami uczyła się też języka czeskiego co było dodatkową atrakcją.

1.07.2018r. Oliwia zagrała turniej w Klubie Tenisowym w Pradze. Prosto po obozie tenisowym k/Ołomuńca Oliwia spróbowała swoich sił w nowym miejscu. Przyjechało 21 dziewcząt, które rozlosowano do 5 grup. Oliwia w gr. C rozegrała trzy mecze. Pierwszy przegrała z świetnie dysponowaną  rozstawioną zawodniczką z TK Sparty z Jacminkovą Karoliną 1/4, w drugim meczu pokonała Czeszkę Annę Petrasek 4/0, a w trzecim uległa po wyrównanej walce 3/4 w tie breaku kolejnej Czeszce Annie Zdenkovej. Tym samym nie wyszła z grupy i zakończyła rozgrywki.

TK Sparta Praga to klub z wielkimi tradycjami i wielkimi nazwiskami.  To czeski klub tenisowy założony w 1905 roku, trzeci najstarszy w Pradze , służący również jako Narodowe Centrum Tenisowe do treningu czeskich i czołowych tenisistów.  Tutaj od 2015 roku odbywa się turniej kobiet WTA Prague Open. Z pewnością rywalizacja w takim miejscu i mierzenie się z najlepszymi zawodniczkami to kolejne wyzwania i doświadczenia na drodze rozwoju tenisowego Oliwii. To początek wchodzenia młodziutkiej 9-letniej zawodniczki MKT Stalowa Wola w tenis nastolatków, w którym nie ma już zabawy, jest profesjonalizm i trzeba to kochać, żeby mimo przegranych, nadal wychodzić na kort i mierzyć się dodatkowo z samym sobą, z myślami, emocjami, które w tym sporcie są ogromne.

Nie odbyło się bez zwiedzania Pragi. To wspaniałe połączenie tenisa z relaksem i spacerem po pięknej stolicy. Oliwia już czeka na ponowną konfrontację w TK Sparta Praga. Szkoda tylko, że to 700 km w jedną stronę, a to już  „mała” wyprawa.

Inne wybrane wpisy