O mnie

Oliwia Sybicka

ur. w 2009 roku

Tenisistka MKT Stalowa Wola

Podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego

Ja z trenerem Włodzimierzem Pikulskim

O mnie historia krótka

Kocham tenis

Pierwsza rakieta: Babolat, którą dostałam od mamy na dzień dziecka – dzień sportu  2012 roku, miałam wtedy 2 latka i 10 miesięcy. Mama zapatrzona w turniej Roland Garos, który właśnie emitowano w tv, nie zastanawiała się ani chwilę… dwa dni i rakietę przywiózł kurier.

Pierwsze zabawy: to wymachiwanie rakietą w różne strony niekoniecznie mające coś wspólnego z uderzeniem tenisowym

Pierwsze kroki tenisowe: VI 2013 w ogrodzie, nad szeroką różową wstęgą przywiązaną od drzewa do krzesła ogrodowego,  z opuszczaną przeze mnie piłką tenisową na płytę OSB, na której przyklejona była taśma przed którą stawiałam lewą stopę gdy ćwiczyłam forhend. Najgorsze co mogło być to zbieranie piłek z trawnika, bo zabawa w uderzanie piłki po koźle była super.

Pierwsze zajęcia: z mamą, instruktorką tenisa na korcie w Kolbuszowej,

Pierwszy trener tenisa: Pan Konrad Kolbusz z Rzeszowa, zajęcia w Klubie Czarni Rzeszów od V-VIII 2014

Pierwszy instruktor tenisa: Pan Michał Halibart z Kolbuszowej, zajęcia na korcie w Kolbuszowej Dolnej od VI-VII 2014

Pierwsza akademia tenisa: zajęcia w grupie 16 dzieci w Klubie MKT Stalowa Wola prowadzone przez instruktorki: Małgorzatę Wittwer i Elżbietę Wąsik – wrzesień 2014 do luty 2015

Pierwszy turniej tenisa: kwiecień 2015 r. w Spodku w Katowicach przy turnieju WTA kobiet (szczegóły w relacjach z turniejów)

Pierwsze sportowe więzi: – z trenerem Włodzimierzem Pikulskim, który podjął się pracy ze mną od  1 VII 2015 r. na korcie MKT Stalowa Wola. Do teraz jesteśmy super teamem. Jak dla mnie Pan  Pikulski jest najlepszym trenerem na świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pierwsza sparingpartnerka: Wiktoria Bryniak zawodniczka MKT Stalowa Wola, starsza o 4 lata, super koleżanka i bardzo miła dziewczyna, z którą uwielbiam odbijać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pierwszy wygrany mecz: super tie-break III Mistrzostwach Katowic o Puchar Prezydenta Miasta Katowice – kwiecień 2015 wynik: 10/1

Pierwszy duży wygrany turniej: I miejsce w kat. czerwonej mieszanej, dla dzieci starszych o 2 lata w Zamościu „Pożegnanie wakacji” 6 IX 2015 r. ( szczegóły w relacjach z turniejów)

Pierwszy wygrany tenisowy Masters: na kortach Legii Warszawa, cykl 7 turniejów tenis 10:  Legia Tennis 10’Cup w kategorii niebieskiej – I miejsce, kwiecień 2016