MP- Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12 w Sobocie k/Poznania

4.01.2020r. Oliwia zagrała w największej imprezie halowej dla młodych tenisistów do lat 12 w kraju. Turniej odbył się w Sobocie k/Poznania.

Oliwia dostała się do turnieju głównego bez turnieju klasyfikacyjnego ponieważ na koniec roku 2019 zajmowała 17 miejsce w rankingu PZT po odejściu rocznika 2007. Warto zaznaczyć, że Oliwia zaczęła grać turnieje w Skrzatkach od 28 lutego 2019r. i po 10 miesiącach gry znalazła się w turnieju głównym bez zabiegania o „dziką kartę” czy też grę w kwalifikacjach do HMP.

Utworzono drabinkę turniejową na 32 zawodniczki. Oliwia z rankingiem 17 trafiła po losowaniu na starszą koleżankę N. Matusik z rank.11. Pomimo starań i dobrej gry Oliwia nie zdołała pokonać doświadczonej przeciwniczki i uległa wynikiem 3:6  4:6. Na tym zakończyła start w mistrzostwach.

Oliwia zgłoszona była jeszcze do gry deblowej, ale partnerka deblowa Oliwii doznała kontuzji podczas pierwszego meczu singlowego i dziewczęta wycofały się z rozgrywek deblowych.

Mimo, że ten turniej dla Oliwii nie trwał długo to sam udział w nim i poczucie tej szczególnej atmosfery jaka towarzyszy takim imprezom jest ogromnym przeżyciem dla dzieci, które ciężko pracują na swój sukces. Do zobaczenia za rok!!!!

Inne wybrane wpisy