Masters turnieju Marcos Baghdatis PACIFIC Kids Cup 2017

Oliwia zajęła dwa I miejsca w dwóch kategoriach w III turnieju Marcos Baghdatis PACIFIC Kids Cup 2017 oraz dwa I miejsca w podsumowującym turnieju MASTER 25.03.2017r. w Stalowej Woli.

W sobotę 25 marca Oliwia rozegrała bardzo dobry turniej w Stalowej Woli. Turniej ten był bardzo ważny ponieważ decydował o ostatecznej klasyfikacji podsumowującej III edycję M. Baghdatis PACIFIC Kids Cup 2017. Pierwsze mecze Oliwia rozegrała w kat. czerwonej (2009) mieszanej. Przyjechało 7 zawodników. Oliwia nie startowała z pozycji liderki ponieważ w ostatnim turnieju przegrała z rywalką w półfinale i wówczas zakończyła turniej na trzecim miejscu spadając w rankingu. Wiedziała, że chcąc wygrać Masters w czerwonej musi dojść do finału i zwyciężyć. Tak też się stało. W grupie miała trzech przeciwników, których pokonała: Miłosza Gałkę 10/4, Dominika Bisa 10/1, Aleksandra Preisnera 10/0. W półfinale wygrała z Wojciechem Filarem, a w finale pokonała Magdelenę Kurowską 10/8 i tym samym zdobyła I miejsce w turnieju i w całym cyklu również I miejsce.

Po godzinnej przerwie rozpoczęła kat. pomarańczową (2008) dziewcząt, w której była liderką, ale by zdobyć tytuł mistrza musiała dojść minimum do półfinału. Zgłosiło się 9 zawodniczek, utworzono 3 grupy. Oliwia w grupie wygrała z: A. Jopek 4/0 i A. Kudelską 4/0. W półfinale wygrała z N. Chylińską 4/2. W finale spotkała się ponownie z A. Jopek i wygrała 4/3(4), to był wyjątkowo zacięty mecz po długim dniu Oliwii.

Dwa złote medale za 2 kategorie i dwa puchary za dwa pierwsze miejsca w turnieju Masters, dodatkowo bony podarunkowe od firmy PACIFIC, głównego sponsora turnieju na kwotę 500 zł. Wygrana w „swoim” klubie to podwójna wygrana i ważna sprawa. Dla Oliwii to był pierwszy cykl turniejów przed miejscowymi znawcami tenisa. To w ogromnej części pasjonaci tenisa, którzy cieszą się z sukcesów swoich zawodników i zawsze im kibicują. Oliwię podczas tego dnia wspierał trener Włodzimierz Pikulski, który cennymi wskazówkami dodatkowo motywował młodą tenisistkę do gry.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *