Komplet zwycięstw i dwa złote medale na Legii

W sobotę 4.03.2017r. Oliwia Sybicka(2009) podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego  zagrała w Warszawie  w III turnieju z cyklu Legia Tennis’10 Cup.

Najpierw rozegrała turniej w kat. czerwonej dziewcząt dla rocznika 2009. Do rozgrywek zgłosiło się 11 dziewcząt walczących o wejście do turnieju masters, który ma się odbyć na kortach legii 8 kwietnia. Oliwia rozpoczęła rywalizację w gr. czteroosobowej, w której wygrała wszystkie mecze: z Mają Bieniecką 10/0, z Martyną Sikorą 10/2 oraz z Julią Płocharczyk 10/0. W półfinale wygrała z Anną Tunkiewicz z Olsztyna 10/6, a w finale pokonała Paulinę Grechutę z Sopotu 10/5. Oliwia zagrała tę kategorię wyjątkowo precyzyjnie i tym samym pokazała wysoki poziom różnych rozwiązań podczas gry. Zdobyła I miejsce.

Po kat. czerwonej zagrała w kat. pomarańczowej dla rocznika 2008. Przyjechało 17 dziewcząt z różnych stron Polski. Utworzono drabinkę, Oliwia w 1/16 zagrała swój pierwszy mecz z rozstawioną Matyldą Kusio z Vamos Tennis Club Otwock i wygrała 4/0 w gemach. W ćwierćfinale pokonała Paulinę Piasecką z KT Legia 4/1,  w półfinale wygrała z Kornelią Krzesiak z RKT Return Radom 4/3(2). Był to mecz z zaskakującym zwrotem akcji. Oliwia przegrywała 3:0, ale zorientowała się, że nie wygra z mocno uderzającą, bardzo regularnie z głębi kortu zawodniczką i zaczęła urozmaicać grę odważnymi uderzeniami  wybijając z rytmu Kornelię i zwyciężyła. Po kilku minutach przerwy zagrała finał z dobrze sobie znaną starszą o rok Inką Wawrzkiewicz z STK Sopot, z którą bilans meczy był 1/1. Po dobrej grze z obu stron Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem  4/1  i zdobyła drugi w tym dniu złoty medal.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *