Kids Day Oliwii na Roland Garros 2018

26.05.2018r. Oliwia wraz z trenerem Włodzimierzem Pikulskim i innym utalentowanym młodym zawodnikiem MKT Stalowa Wola odwiedziła paryskie korty Rolanda Garrosa. To był oficjalny Kids Day, podczas którego Oliwia mogła zobaczyć „od wewnątrz” piękny obiekt sportowy.

Atrakcji w tym dniu było mnóstwo. Spacer po tym magicznym miejscu rozpoczęła od kortu nr 1, na którym mecz sparingowy grał Rafael Nadal. Tuż obok na kolejnym korcie trening odbywał Gael Monfils, ulubieniec francuskich kibiców. Właśnie tego dnia można było zobaczyć najlepszych tenisistów świata podczas treningów, sparingów i spotkań z publicznością na kilkunastu kortach. Wszystko działo się od południa i trwało do wieczora. Były też takie momenty, że trudno było się zdecydować na który kort przejść, ponieważ równolegle pokaz swoich mistrzowskich umiejętności prezentowały najlepsze tenisistki i tenisiści.

Zobaczyć Simonę Halep podczas treningu, Swietłanę Kuzniecową, Andree Petkovic to naprawdę robi wrażenie, tym bardziej, że tenisiści są na wyciągnięcie ręki i nie potrzeba miejscówek by patrzeć na nich będąc tuż obok. Po ukończonym treningu chętnie rozdawali autografy, można było zrobić pamiątkowe zdjęcia i zamienić kilka słów. Był też czas na wielkie show wykonywane przez kilku tenisistów równocześnie na głównym korcie Philippa Chatriera. Swoje umiejętności w rozrywkowy sposób do muzyki prezentowali m.in. Novak Djokovic, Rafa Nadal, Marin Cilić, Viktoria Azarenka, Simona Halep, Alexander Zverev i Bethanie Mattek-Sands.

To był niesamowity dzień na kortach Rolanda Garrosa.

Inne wybrane wpisy