III miejsce Olliwii na OTK U12 w Rudzie Śląskiej

W dniach 27-28 VII 2019 Oliwia(2009) zagrała w OTK U12 na kortach TKS Slavia w Rudzie Śląskiej. Do turnieju zgłosiło się 12 zawodniczek. Oliwia została dolosowana do gr C w której rozegrała 2 mecze.

W pierwszym meczu wygrała z zawodniczką L. Markowską (2009) z CSiR Dąbrowa Górnicza wynikiem 2:0(6:2 6:0). W drugim meczu została pokonana przez M. Głąb(2007) z Akademii Sportowej Gliwice 0:2(4:6 0:6). Mecz ten przeciągał się ze względu na różne czynniki. Dziewczęta zaczęły grę w upalnej aurze po zakończonych swoich pierwszych meczach i po regulaminowej przerwie ok. 2 godz. odpoczynku. W trakcie drugiego gema, w pierwszym secie przy stanie 0:1 dla przeciwniczki, Oliwia podczas odbicia piłki, wycofując się w tył niebezpiecznie upadła po zahaczeniu nogą o krawężnik znajdujący się za wybiegiem. Po przerwie medycznej Oliwia zaczęła kontynuować grę i przy stanie 3:2 i 40:15 dla Oliwii zaczął padać deszcz i ponownie gra została przerwana. Tym razem już na dłuższy czas ok. 1,30h, a mecz został przeniesiony na inne korty, ale w Zabrzu. Oliwia ostatecznie przegrała to spotkanie wynikiem 3:6  0:6. Ta wydłużona przerwa, wybicie z rytmu, gra z bólem po upadku to nowe doświadczenia dla młodej zawodniczki.

Choć Oliwia przegrała jeden mecz w grupie to wyszła do ćwierćfinału z drugiego miejsca i następnego dnia mogła kontynuować grę. Tym razem trafiła na rozstawioną wg rank 35 zawodniczkę z UKS Winner Kraków A. Kmiecik(2008), z którą Oliwia wygrała 2:1 (2:6 6:3 10:2). Był to trudny mecz w upalne południe i trwał 2,20h. Wygrana w tym meczu pozwoliła Oliwii zagrać tego samego dnia w półfinale turnieju. Los ponownie zdecydował o grze przeciwko drugiej półfinalistce M. Głąb, z którą choć Oliwia wygrywała 3:0 w pierwszym secie to nie utrzymała koncentracji,  i ostatecznie przegrała mecz wynikiem 0:2 (4:6  2:6). To bardzo dobry wynik Oliwii na zawodach wyższej rangi.

Ten turniej to również nowe, trudne doświadczenia. Niezabezpieczony właściwie kort za wybiegiem, powodujący upadki dzieci,  kompletny brak zrozumienia ze strony organizatora co do zmian technicznych na korcie, to niestety nie wpływało na bezstresowy przebieg turnieju.  Żar lejący się z nieba to również wróg zawodników, ale z tym trzeba się liczyć zawsze i być gotowym na zmienność warunków atmosferycznych. Dla Oliwii były to trudne mecze, ale rezultat końcowy bardzo dobry. Gratulacje!!!