III miejsce Oliwii w Poznaniu

W Poznaniu 26.03.2017 r. Oliwia (2009) zagrała w II edycji turnieju Tenis10Cup o Puchar Agnieszki Radwańskiej na kortach fairPlayce w Poznaniu.

Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego po zakończonym turnieju w Stalowej Woli pojechała do Poznania i następnego dnia w niedzielę zagrała w kat. pomarańczowej dla dziewcząt 2008. Do turnieju zgłosiło się 24 zawodniczki z różnych klubów w Polsce i utworzono drabinkę na 32 osoby. Oliwia rozstawiona z pierwszego miejsca po pierwszym lutowym turnieju, w 1/16 zagrała z Leną Szmyt wygrywając 4/0. W ćwierćfinale spotkała się z Aleksandra Janiszewską, którą pokonała 4/3(2) i tym samym znalazła się w półfinale turnieju. Przegrała mecz z Oliwią Kuszel 0/4, z którą ostatnio w półfinale wygrała. Trudy dnia poprzedniego w turnieju Masters w Stalowej Woli dały o sobie znać, ale wspaniała postawa Oliwii dała jej po walce trzecie miejsce i 64 punkty, które w grudniu mogą mieć duże znaczenie.

Pierwszy trener Magdy Linette, Jakub Rękoś pogratulował Oliwii świetnej gry pod presją w drugim meczu, bardzo dobrych rozwiązań pomimo trudów poprzedniego dnia, gry na zmęczeniu pomeczowym i po podróży. Oliwia nie mogła zagrać w sobotnich rozgrywkach w fairPlayce w kat. czerwonej ponieważ grała masters w Stalowej.

Podczas wręczania medalu Oliwia miała okazję trzymać w dłoniach pamiątkową paterę –  nagrodę główną, którą dostała Agnieszka Radwańska za zdobycie II miejsca w meczu finałowym z Sereną Wiliams na kortach Wimbledonu w 2012 r.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *