III miejsce Oliwii w Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali (do lat 10) w Akademii Angi Kerber

W dniach 20-22 stycznia Oliwia (2009) zagrała w Akademii Andżeliki Kerber w Puszczykowie po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski.

Jak co roku (od 7 lat) przyjeżdżają na tę imprezę najlepsi zawodnicy z całej Polski w kat. do lat 10. Dziewczęta i chłopcy rywalizują osobno. Na ten turniej przyjechało 29 dziewcząt i 30 chłopców. Uroczyste losowanie odbyło się wieczorem w piątek po którym przedstawiono turniejową drabinkę. Do gry przystąpiło 27 dziewcząt z rocznika 2008 i 2 z rocznika 2009 w tym Oliwia. Mecze były rozgrywane do dwóch pełnych setów, na całym korcie zieloną piłką. To było pierwsze w życiu tak duże wyzwanie dla Oliwii. Na turniej przyjechało kilka zawodniczek, które grają regularnie w kat. do lat 12 i były rozstawiane w zależności od zdobytych punktów rankingowych w Polsce.

Pierwszy mecz Oliwia, podopieczna Włodzimierza Pikulskiego, rozegrała w sobotę z zawodniczką  KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julią Szczerek rozstawioną z nr 6. Po zaciętym meczu trwającym 1h40 Oliwia wygrała 6/2  3/6  10/6. W niedzielę zagrała w drugiej rundzie z Aleksandra Janiszewską z AWF Wrocław dobrze sobie znaną zawodniczką, z którą wielokrotnie grała w kat. pomarańczowej i ponownie Oliwia udźwignęła ciężar meczu i po bardzo nieudanym pierwszym secie zakończyła mecz zwycięstwem 1/6  6/2  10/5, tym samym przechodząc do ćwierćfinału imprezy ogólnopolskiej. Tego samego dnia po regulaminowej 2 godzinnej przerwie, Oliwia musiała rozegrać kolejny mecz z rozstawioną z nr 1 zawodniczką Mają Wróbel z Fundacja Tenis Pro. Zawodniczka ta w ubiegłym roku zagrała mnóstwo meczów w skrzatach tj. w kat do lat 12 i uplasowała się na 45 miejscu w rankingu skrzatek w Polsce. Mecz ten był wyjątkowo ważny, ponieważ turniejowa jedynka zgromadziła na trybunach wielu obserwatorów i to nie Oliwia była faworytką. Warunki fizyczne, pewność siebie i doświadczenie tenisowe Mai robiły wrażenie na innych zawodniczkach, ale można było wyczuć też zainteresowanie grą Oliwii.  Mecz trwał 1h20 i Oliwia zakończyła go zwycięstwem w dwóch setach 6/3 6/2. W spotkaniu tym, Oliwia zagrała 6 prawidłowych skrótów, do których przeciwniczka nawet nie wystartowała, dwa kończące woleje i drive-voleja. Wymiany były bardzo regularne, ale to Oliwia dyktowała warunki gry.

Dojście do półfinału w imprezie tej rangi to już bardzo wiele. W półfinale Oliwia zagrała kolejnego dnia z bardzo dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą grała wielokrotnie w kat. pomarańczowej. W tym meczu prowadziła w pierwszym secie 4/1 i zakończyła set zwycięstwem 6/4, jednak nie wytrzymała napięcia towarzyszącego drugiemu setowi, gdzie dyskusje trenerki z Torunia z zawodniczką wybiły z rytmu naszą Oliwię i brak doświadczenia w takich sytuacjach spowodował, że te niewłaściwe zachowania młodej nieetycznie postępującej trenerki miały ogromny wpływ na cały drugi set Oliwii, który przegrała 1/6. Tie break zakończył się na korzyść przeciwniczki i Oliwia ostatecznie przegrała 6/4  1/6  4/10.

Po zakończeniu turnieju wręczenia nagród dokonał Pan Henryk Gawlak doświadczony trener i nauczyciel oraz Pani Maria Rzeźniczak – babcia Andżeliki Kerber, którzy w kilku zdaniach pogratulowali Oliwii i docenili jej umiejętności zapraszając ją na mistrzostwa w 2019 roku.

To ogromny sukces, który jest skutkiem talentu, charakteru, właściwego treningu i doświadczenia na kortach od 2015 roku. Trener Włodzimierz Pikulski powiedział, że Oliwia wykonała zadanie na  200%. Poziom turnieju był wysoki, a dla kogoś kto startuje pierwszy raz na imprezie tej rangi, wśród najlepszych ze starszymi zawodnikami  to wydarzenie które dodatkowo wywołuje ogromne emocje.

Był to piękny czas rywalizacji turniejowej w warunkach zupełnie nowych, na 4 kortach o szybkiej nawierzchni na której  trenuje Andżelika Kerber, gdy przygotowuje się do największych światowych imprez.  To pierwszy medal  Oliwii za III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 10.