I miejsce w singlu i I miejsce w deblu w turnieju OTK U12 o Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej w Kozerkach

1-3 VIII 2020r. Oliwia(2009) zagrała turniej OTK U12 w Kozerkach/Grodziska Mazowieckiego do którego przystąpiło 14 zawodniczek.

Zawodniczka MKT Stalowa Wola Oliwia Sybicka rozstawiona z nr 2 w pierwszym meczu bye (wolny los). W ćwierćfinale wygrała z M. Kusio(2008) ze Stowarzyszenia  AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu wynikiem 6-1 6-0. Drugiego dnia w półfinale rozegrała mecz z Z. Zembrzuską (2008) z Klubu Tenisowego Warszawianka Warszawa i  wygrała wynikiem 6:3 6:2. W meczu finałowym zagrała z nr 1 tego turnieju J. Kołodziejską (2008) z Elite Sport Club Mierzyn i wygrała w dwóch setach 7:5  6:1. Oliwia rozegrała bardzo dobre spotkanie. Choć prowadziła w pierwszym secie 3:1, przeciwniczka Oliwii doprowadziła do wyniku 3:5 grając mocną, płaską piłkę. Wówczas Oliwia na jednego gema zmieniła styl gry doprowadzając do wyniku 4:5. Kolejny gem z podania Oliwii był zwycięski na 5:5 i już Oliwia utrzymała przewagę do końca seta 7:5. W drugim secie Oliwia zaczęła od prowadzenia 1:0 i w końcówce seta przy wyniku 5:1, po bardzo zaciętej grze obu dziewcząt 4 piłki na gema dla Julii i 5 piłek meczowych Oliwii zakończyły mecz 6:1. Tym samym zdobyła I miejsce w grze singlowej.

W deblu Oliwia zagrała w parze z Zofią Janusz z AZS Poznań. Zgłosiło się 7 par więc ustalono drabinkę na 8. Dziewczęta rozstawione z nr 1 miały wolny los. W meczu półfinałowym wygrały z parą Kusio/Sikora 6:4  6:3. Po pół godzinnej przerwie w meczu finałowym pokonały parę Lesman/Pietrzak wynikiem 6:0 6:1. Oliwia z Zosią zajęły I miejsce w grze deblowej.

To już piąty turniej Oliwii w Kozerkach, w szczególnie przyjaznym miejscu dla tenisistów. Pierwsza profesjonalna szkoła podstawowa i liceum dla uzdolnionej tenisowo młodzieży z właściwą bazą sportową i wciąż rozbudowującą się infrastrukturą, która docelowo ma dorównywać najlepszym akademiom światowego tenisa. Autor projektu Jarosław Lewandowski oraz Dyrektor Sportowy Krzysztof Puna starannie dobierają kadrę do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dbają o szczegóły, które sprawiają, że profesjonalizm jest odczuwalny na każdym kroku. Tutaj też, końcem lipca odbył się Narodowy Puchar Polski dla najlepszych tenisistek i tenisistów Polski –  LOTOS PZT Polish Tour 2020.

Inne wybrane wpisy