Dwa złote medale w Puszczykowie

Oliwia zagrała w pierwszym turnieju  II cyklu „ O Puchar Agnieszki Radwańskiej” w Sportotece w Puszczykowie k/Poznania.  Przywiozła dwa złote medale z kat. czerwonej i pomarańczowej.

W sobotę 18.02.2017 Oliwia zagrała w kat. czerwonej dla rocznika 2009. Do turnieju zgłosiło się 15 zawodników. W grupie Oliwia zagrała 3 mecze które wygrała: z Leonem Gielniakiem 2:0  7/2, 7/2  z Igą Mazur 2:0 7/1, 7/3 oraz Łukaszem Zeidlerem 2:0 7/2, 7/0. W ćwierćfinale pokonała Jerzego Urbana 2:0 7/1, 7/0. W półfinale pokonała świetnie dysponowanego Jacka Biernackiego 10/6 ,a w finale zakończyła mecz zwycięstwem nad Pauliną Grechutą 10/3.

W niedzielę 19.02.2017 Oliwia wystartowała w kat. pomarańczowej dla rocznika 2008 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 19 dziewcząt z różnych części Polski. Oliwia w 1/16 przeszła do ćwierćfinału po walkowerze N. Chylińskiej z Ożarowa i tu wygrała z Zuzanną Kalisz-Fedoruk z Sopotu 4/1. W półfinale trafiła na rozstawioną z nr 1 Oliwię Kuszel z Torunia, którą pokonała po  zaciętym meczu 4/3 w t.do3. Oliwia przegrywała 3/0 w gemach i wydawało się, że nie wyjdzie z tej wyjątkowo trudnej sytuacji, ale odwróciła losy spotkania, weszła w rytm gry, zapanowała nad uderzeniami i zakończyła mecz zwycięstwem. W finale zagrała z kolejną starszą o rok zawodniczką z Poznania z Anną Skorupską z którą po bardzo wyrównanej walce gem za gem ostatecznie wygrała 4/3 w t.b.3. Mecz był bardzo ciekawy i zakończyły go gromkie brawa kibiców z prośbą  „ dziewczyny zagrajcie jeszcze raz” to było świetne widowisko z kompletem uderzeń: mocnymi serwisami, skrótami, gra kątową i winnerami z obydwu stron.  Oliwia podczas tych dwóch dni zaprezentowała się znakomicie.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *