Dwa złota Oliwii w Puszczykowie

W dniach 15-16 października 2016r. na kortach Sportoteki Puszczykowo wystartowało ponad 110 młodych zawodniczek i zawodników. Oliwia, zawodniczka MKT Stalowa Wola, wystartowała w 9 turnieju cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej.

W sobotę Oliwia zagrała w kategorii czerwonej (2008) mieszanej do której zgłosiło się 23 zawodników. Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego najpierw rozegrała mecze w grupie z 5 przeciwnikami i wyszła z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Mecze w grupie zakończyła wynikami: 10-1 z Krzysztofem Lipczyńskim, 10-0 z Pauliną Michalską, 10-3 z Hugo Rytlewskim, 10-4 z Szymonem Adamczakiem i 10-5 z Aleksandrem Najmowiczem. W ćwierćfinale pokonała Jerzego Urbana 10-2, w półfinale wygrała ze Stanisławem Allecou 10-2, finał zakończyła wynikiem 10-2 z Wiktorem Skolasińskim. Łącznie zagrała 8 spotkań, które miała pod kontrolą od początku do końca turnieju. Za zwycięstwo otrzymała 100 pkt. do rankingu i umocniła się na pozycji wiceliderki.

W niedzielę Oliwia zagrała w turnieju kategorii niebieskiej (2009) innymi piłkami i na boisku o innym wymiarze. Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników. Oliwia wygrała swoją grupę: 7-0, 7-0 z Maksymilianem Łyskawą, 7-1, 7-1 z Victorem Fletcherem, 7-0, 7-0 z Leną Tymowską. Ćwierćfinał 7-2, 7-2 z Emilem Makiełą,  półfinał 7-4, 7-2 z Jerzym Urbanem, a finał zakończyła wynikiem 7-0, 7-0 z Marcinem Dzikowskim umacniając się na pozycji liderki rankingu. Dla Oliwii był to 8 start w tej kategorii i jak na razie każdy kończył się zwycięsko.

Po turnieju w swojej kategorii wiekowej, Oliwia zagrała jeszcze w kategorii pomarańczowej (2007). Do tych rozgrywek zgłosiło się 18 dziewcząt. Utworzono drabinkę turniejową i Oliwia została wylosowana do gry w pierwszym meczu z wiceliderką Amelią Paszun (KT Skórzewo), z którą przegrała 4-2 w gemach. Dostała jednak szansę do gry w drugą stronę drabinki grając turniej pocieszenia z 8 zawodniczkami. Wygrywając trzy kolejne swoje spotkania zdobyła pierwsze miejsce w turnieju pocieszenia: 4-2 z Nelą Pietrzak (Włókniarz Kalisz), 4-1 z Heleną Kozak (SCT Szczecin Prawobrzeże) i mecz finałowy 4-3(1)  z Inką Wawrzkiewicz ( Sopot TK).

Był to szczęśliwy weekend dla Oliwii, który wymagał koncentracji i siły fizycznej do rozegrania tak wielu pojedynków w dwa dni, w trzech kategoriach wiekowych, różnymi piłkami na odmiennych rozmiarowo boiskach.

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *