Dwa złota Oliwii w Halowych Mistrzostwach Polski U12 w Bielsko-Białej

6-12 III 2021 r. to dni Halowych Mistrzostw Polski U12 na kortach BKT Adwentage.

Dwa pierwsze dni to gry eliminacyjne. W drabince eliminacyjnej zagrało 30 zawodniczek, ale tylko 8 wywalczyło wejście do turnieju głównego. Oliwia rozstawiona z nr 1 w drabince głównej rozpoczęła mecze w poniedziałek. W drabince tej znalazło się 32 zawodniczki.

W pierwszym meczu pokonała Z. Bąk (KP Sokół Rzeszów) 6:1  6:0. Następnego dnia stanęła do meczu z bardzo doświadczoną zawodniczką i koleżanką A. Janiszewską (niezrzeszona) i po dobrej grze wygrała 6:1 6:4. W meczu ćwierćfinałowym z M. Dudek (Szkoła Tenisa Winner Piotrków. Tryb.) Oliwia zagrała poniżej swoich możliwości, ale zakończyła mecz zwycięstwem 6:3 6(1):7  10:4. W secie drugim Oliwia miała kryzys, który zawsze może dopaść zawodniczkę podczas turnieju. To był właśnie ten moment. Oliwia jednak odbudowała się i w s/t bardzo sprawnie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść wynikiem 10:4. W półfinale zagrała przeciwko turniejowej 3 i po bardzo mądrej i pod pełną kontrolą grze wygrała 6:3  6:2. Choć zdrowie nie dopisywało od rana: problemy z żołądkiem, ogólne osłabienie, to jednak Oliwia pokazała hart ducha i półfinał wygrała. W piątek zagrała finał przeciwko J. Borowik (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) i po dwu godzinnej grze wygrała 7:6(4) 6:4.

Od środy rozgrywano również mecze deblowe. Do turnieju wpisało się 13 par. Oliwia w parze z L. Markowską ( KS Górnik Bytom)  w pierwszej rundzie miały wolny los. W ćwierćfinale pokonały parę Faber/Leś 6:1  6:2. W półfinale wygrały z parą Borowik/Nowicka 6:1  6:2. W meczu finałowym para Sybicka/Markowska pokonały parę Dehmel/Dudek 7:5  7:6(2).

Oliwia po kilku dniach gry, podczas których zmagała się z problemami zdrowotnymi udowodniła, że w trudnych sytuacjach ma twardy charakter i potrafi grać do końca. Bycie jedynką w klasyfikacjach PZT przez kilka miesięcy to również presja. Utrzymać punkty i w HMP udowodnić, że jest się na ten moment niepokonaną, to również wyzwanie. Łatwiej jest gonić mistrza niż mistrzowi stawić czoło zawodniczkom, które za wszelką cenę chcą go w końcu pokonać.

To piękny czas podsumowujący 7 lat pracy Oliwii na korcie. To pierwszy oficjalny tytuł Oliwii, który przysługuje właśnie od lat 12. OLIWIA zdobyła Mistrzostwo Polski w singlu i w deblu.

Podczas turnieju towarzyszyli jej trenerzy: Włodzimierz Pikulski oraz Bartosz Ciak, którym zawdzięcza to, gdzie teraz jest na swojej sportowej ścieżce.

Inne wybrane wpisy