Dublet Oliwii w fairPlayce w Poznaniu

I turniej trzeciej edycji cyklu „ Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej”  dla Oliwii zwycięski dwukrotni

3.02.2018r. Oliwia(2009) rozpoczęła nową III edycję cyklu „ Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej”, które naprzemiennie będą się odbywać w fairPlayce w Poznaniu oraz w Sportotece w Puszczykowie.

Inauguracja odbyła się w fairPlayce w Poznaniu. Tutaj pierwszego dnia Oliwia zagrała w kat. zielonej dla dziewcząt z rocznika 2008. W kat. zielonej mecze rozgrywane są do dwóch setów, do 4 gemów, przy stanie 1:1 gra się super tie-breaka, piłką twardszą niż w kat. pomarańczowej. Do turnieju zgłosiło się 15 zawodniczek z Polskich klubów. Utworzono drabinkę turniejową na 16 dziewcząt. Oliwia rozstawiona po poprzednim sezonie z nr 1 w pierwszej rundzie dostała wolny los i w ćwierćfinale trafiła na zawodniczkę z Kalisza Gabrielę Stefaniak, którą pokonała w dwóch setach 4/0  4/0. Półfinał również należał do Oliwii, w którym pokonała Aleksandrę Janiszewską z Wrocławia 4/1  4/1. W finale również zakończyła mecz zwycięstwem nad Zuzanną Lesman z Pabianic 4/0  4/0. Tego dnia turniejowe zmagania trwały od godziny 12-tej do zakończenia meczu finałowego o 21.30. Oliwia otrzymała pierwszy złoty medal w kat. zielonej w Polsce oraz nagrody od sponsorów turnieju.

4.02.2018r. w niedzielę Oliwia zagrała turniej w kat. pomarańczowej dla swojego rocznika 2009. Tym razem przyjechało tylko 5 zawodniczek. Organizator zdecydował o rozgrywkach w grupie „każdy z każdym”. W kat. pomarańczowej mecz to jeden set do 4 gemów, przy stanie 3:3 rozgrywany jest tie-break do 7 pkt. Oliwia rozegrała 4 mecze i wszystkie wygrała: z  Zuzanną Figlak 4:0, z Nadią Ptak 4/0, Julią Sikorą 4:0 oraz z Julią Gaweł 4/0. Oliwia zdobyła kolejny złoty medal.

Oliwia rozpoczęła trzeci rok startów na nowoczesnych obiektach sportowych w Poznańskim fairPlayce i Puszczykowskiej Sportotece.

 

Inne wybrane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *